Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Hranický dům pro seniory čekají velké úpravy (Mladá fronta Dnes)

Dům, ve kterém sídlila finanční a pohraniční stráž, byl přestavěn v roce 1977. Od té doby prošel řadou rekonstrukcí. Další a zásadní, jež má za úkol zlepšit podmínky pro život, se spustí letos na podzim. „Úpravy budou spočívat v přebudování půdních prostorů na jednolůžkové a dvojlůžkové prostory. Díky tomu budeme moci zrušit neoblíbené třílůžkové pokoje. Kapacita tak zůstane stejná, ale výrazně se zlepší komfort,“ řekl k opravám náměstek hejtmana Miloslav Čermák. Rekonstrukce se spustí na podzim tohoto roku. Plánovaná cena je 22 milionů korun. Šestnáct a půl milionu poskytne stát.

Na změnu se těší i ředitel zařízení Libor Syrovátka. „Největším problémem jsou chybějící jednolůžkové pokoje. Už se nám i stalo, že kvůli tomu klient odmítl nastoupit do našeho domova. Pomocí rekonstrukce budeme moci nabídnout zvýšení pohodlí,“ těší se na změny Syrovátka. Práce za provozu podle ředitele provoz nijak zásadně nenaruší. „Byla to i jedna z podmínek při zakázce. Navíc se nejvíc bude pracovat v půdních prostorách,“ vysvětlil ředitel. Kapacita má a také do budoucna bude mít 54 lůžek. „Je to optimální počet. Navíc si myslím, že více místa není potřeba, protože v kraji podobných center pomalu přibývá. Proto nemáme ani velký problém s přetlakem klientů,“ dodal na závěr Syrovátka.

Zdroj: Mladá fronta Dnes

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 29.2.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.8. 2019 000 20:40.