Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ministryně v médiích » Rok 2016 » Únor:

Rozhovor: Rozdílná mzda za stejnou práci (ČT1)

Daniela PÍSAŘOVICOVÁ, moderátorka:

A ještě jednou tedy ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Paní ministryně, proč stát tuto nerovnost neřešil už dříve? Proč zatím poslední úprava, která začala platit letos, stále dělá rozdíly mezi minimální mzdou zdravých a invalidních lidí? A poprosím vás o stručnou odpověď.

Michaela MARKSOVÁ, ministryně práce a sociálních věcí:

Já bych ráda připomněla, že toto opatření se tady zavedlo za exministra Drábka v roce 2013. A my jsme ho teď částečně vyrovnali a zatím částečně, počítáme samozřejmě i s tím druhým krokem, aby se to vyrovnalo úplně. To je z toho důvodu, pro jiné zaměstnance, než je paní v reportáži, je pro ty, kteří pracují v chráněných dílnách. Ti zaměstnavatelé na ně pobírají vlastně státní příspěvek na zaměstnávání zdravotně postižených, a ve chvíli, kdy se ta minimální mzda zvedne, tak je nutné zvednout i tento příspěvek, a to částečné navýšení, které provedla tato vláda od 1. ledna, to vlastně stojí pět set šedesát milionů korun přibližně a potom to úplné dorovnání, s kterým počítáme od příštího roku, tak tam to bude dalších přibližně dvě stě milionů navíc.

Daniela PÍSAŘOVICOVÁ, moderátorka:

Říká ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Já vám děkuju, na shledanou.

Michaela MARKSOVÁ, ministryně práce a sociálních věcí:

Na shledanou.

Zdroj: ČT1

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 24.2.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 16.10. 2018 000 11:34.