Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Středisko SOS zaměstnává invalidní pracovníky (Radniční listy)

"Čtyři pracovní místa na zkrácený úvazek nabízíme spoluobčanům s invalidními důchody," informuje personalistka střediska Jarmila Šagátová a dodává: "Dalších šest pracovních míst na plný úvazek obsazujeme například klienty azylových domů a chráněného bydlení, matkami samoživitelkami, osobami s exekucemi a lidmi, kteří byli před podpisem smlouvy u nás bez práce často i několik let." Prvního invalidního pracovníka středisko zaměstnalo v roce 2005. Od té doby nabízí pracovní uplatnění handicapovaným osobám pravidelně. Nové pracovníky hledá hlavně ve spolupráci s Úřadem práce ČR, s Agenturou podporovaného zaměstnávání Spolu Olomouc a s Internetporadnou.cz v Olomouci. Každý, kdo má zájem ve Středisku SOS pracovat a podílet se tím na pomoci druhým, může předat svůj životopis do kanceláře v Praskově ulici 16. Protože se jedná o pracovní místa dotovaná úřadem práce, musí být každý uchazeč o zaměstnání v evidenci ÚP déle než tři měsíce.

"Handicapovaným zaměstnancům vycházíme vstříc v jejich potřebách, např. s úpravou pracovní doby," sděluje Šagátová a dodává: "Naším cílem je udělat šťastnějšími lidi, kteří každodenně statečně bojují s nepřízní osudu, nevzdávají se a překonávají svá zdravotní omezení. Těší nás, že mnozí z nich u nás získávají novou životní energii, cítí se být užitečnými, navazují nová přátelství a následně pak snadněji nacházejí další uplatnění na trhu práce."

Zdroj: Radniční listy

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 23.2.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 00:33.