Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Litoměřice chtějí být blíže rodině (Litoměřický deník)

Pokud by město s 24 tisíci obyvateli v kategorii od 10 tisíc do 50 tisíc obyvatel uspělo, může žádat o poskytnutí neinvestiční dotace MPSV ze státního rozpočtu na konkrétní prorodinné aktivity, a to ve výši 1,5 milionu korun. Cílem soutěže totiž je podpora realizace prorodinných opatření a aktivit v obcích napomáhajících vytváření prorodinné atmosféry ve společnosti, především na místní úrovni.

Pro rodiny už pracují

A Litoměřice nejsou v tomto směru žádným nováčkem. „Město pořádá úspěšnou kampaň pro rodiny s dětmi, jejíž součástí je řada kulturních, sportovních i vzdělávacích akcí, prostřednictvím komunitního plánování přispíváme na nákup vybavení dětského oddělení nemocnice, jež zpříjemní hospitalizovaným dětem pobyt na lůžku. V letošním roce jsme odpustili platbu za komunální odpad dětem do jednoho roku. Před Vánocemi jsme uspořádali na městském úřadu prorodinný den, jsme jedním z mála měst, které provozuje jesle, apod.,“ vyjmenoval některé z již realizovaných aktivit města místostarosta Pavel Grund.

Zdroj: Litoměřický deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 19.2.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.8. 2019 000 20:14.