Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Charita svatého Martina (Regionální časopisy - Moravskoslezský kraj)

Vznik charity doprovodila v místním kostele Nejsvětější Trojice mše svatá, kterou sloužil prezident Diecézní charity ostravsko¬opavské Jan Larisch a duchovní správce z Malé Morávky Marek Žukowski.

„V současné době vzniká určitá skupina podnikatelů, kteří se této problematice věnují, ale bohužel jde pouze o podnikatelský zájem, který se věnuje sice člověku, ale bez dostatečného zájmu o něj jako osoby. A my bychom chtěli, aby tito lidé, kteří jsou odkázání na pomoc, měli možnost dostat péči nejen důstojnou, ale i laskavou podle křesťanských zásad. Ne jako výdělečný podnik, ale skutečnou službu bližnímu,“ přiblížil záměr charitativní organizace farář z Malé Morávky Marek Žukowski.

Slavnostního zahájení činnosti nové Charity svatého Martina v Malé Morávce se zúčastnila také ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, ředitel Diecézní charity ostravsko¬opavské Lukáš Curylo a zástupci měst a obcí bruntálského regionu. Akci zaštítil a podpořil poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný z Dolní Moravice. „Vážím si práce všech v sociálních organizacích, kteří se věnují našim občanům. Je to velmi důležité pro ty, kteří to potřebují. Nejen na Rýmařovsku je charita opravdu velmi potřebná,“ uvedl poslanec Ladislav Velebný.

Zdroj: Regionální časopisy - Moravskoslezský kraj, Bruntálský region

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 16.2.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.8. 2019 000 20:44.