Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Do první fáze projektu "Obědy do škol" se zapojí dva kraje (Veřejná správa)

„Žádné dítě by nemělo mít ve škole hlad. Pokud rodiče nedokáží dětem obědy ve škole zaplatit, není to chyba dětí a neměly by kvůli tomu strádat hladem,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

V rámci projektu "Obědy do škol" bude dětem hrazeno stravné v zařízeních školního stravování už od druhého pololetí školního roku 2015/2016. V další etapě projekt počítá s brzkým zapojením dalších krajů. Celkově se na období 2016 až 2020 ministerstvu podařilo získat z evropských fondů 400 milionů korun, které umožní podpořit až 20 tisíc dětí ročně.

Pro zapojení dítěte do projektu je nutné, aby bylo splněno několik podmínek:

  • musí se jednat o dítě ve věku 3-15 let,
  • musí se jednat o dítě, jehož zákonní zástupci se nachází dlouhodobě ve stavu hmotné nouze (přesněji - dítě muselo být k 31. 12. 2015 v okruhu společně posuzovaných osob pro příspěvek na živobytí v souvislém období minimálně 20 měsíců),
  • škola, kterou dítě navštěvuje, musí být zapojena do projektu.

Zdroj: Veřejná správa

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 12.2.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.8. 2019 000 00:06.