Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv:

Rekvalifikací loni prošlo 38 tisíc lidí (Metro)

V roce 2014 prošlo rekvalifikačními kurzy 46 454 lidí. Loni to bylo 38 078 uchazečů o zaměstnání. Vzhledem k celkovému počtu uchazečů o zaměstnání, který je v porovnání s předloňskými hodnotami mnohem nižší, je poměr účastníků kurzů a nezaměstnaných v evidenci ÚP ČR srovnatelný.

Narostla však částka poskytnutá právě na tyto kurzy. Z předloňských zhruba 344 milionů korun na více než 380 milionů korun za loňský rok. V této částce jsou zahrnuty i prostředky z Evropského sociálního fondu.

„Aby rekvalifikační kurz skutečně splnil svůj účel, je třeba ho takzvaně ušít na míru konkrétnímu uchazeči. Jeho skladba a zaměření musí odpovídat nejen požadavkům doby, ale také konkrétní situaci na trhu práce," uvádí k problematice Sadílková. V tomto ohledu stále komplikuje situaci současný zákon o veřejných zakázkách, podle kterého musí ÚP ČR vysoutěžit dodavatele rekvalifikací a čekat na jejich otevření, dokud neskončí výběrové řízení.

Mezi klienty je značný zájem o kurzy zaměřené na základní počítačové dovednosti, svářečské kurzy či kurzy účetnictví.

Zdroj: Metro

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 4.2.2016

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.8. 2019 000 19:32.