Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ministryně v médiích » Rok 2015 » Prosinec:

V Jablonci otevřeli azylový dům (Právo)

„Péče o lidi bez domova je, přes veškerou snahu, v naší zemi stále ještě zanedbaná. Některá osvícená města, jako je Jablonec, se této problematice věnují a já doufám, že ostatní města si vezmou z Jablonce příklad,“ řekla ministryně Michaela Marksová, která se pátečního slavnostního otevření v Jablonci zúčastnila.

Město za bezmála dvacet miliónů korun zrekonstruovalo rozpadající se objekt na moderní azylový dům, který je vybaven pračkami a sušičkami v každém patře, v přízemí má prostornou, moderně vybavenou kuchyni s jídelnou. Místo se najde i pro individuální rozhovory s psychoterapeutem, supervizorem, adiktologem. Proti původnímu zařízení se zvýšila kapacita o pět lůžek v azylovém zařízení i noclehárně, o 10 míst více bude mít i denní centrum.

„Pokud by nový azylový dům nevznikl, nebylo by možné zachovat všechny momentálně poskytované sociální služby, musely by být omezené pouze na základní,“ vysvětluje náměstek pro oblast sociální Pavel Svoboda. „V současném azylovém domě v Podhorské ulici je přinejmenším problematické přijímat například páry, kritické je zázemí pro sociální pracovníky,“ dodal.

Nový objekt nabízí také dva pokoje jako startovací bydlení pro klienty opouštějící dětské domovy a tři pokoje poslouží jako krizové bydlení pro klienty ohrožené sociálním vyloučením.

„Cílovou skupinou nebudou lidé mladší 18 let,“ uvedla oblastní ředitelka Naděje Milena Havrdová a vysvětlila: „Nemáme sloužit jako trvalé bydlení, ale jako přestupní stanice pro ty, kdo nepřízní osudu dopadli na dno. Pomáháme jim vrátit se zpět.“

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 2.12.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 16.10. 2018 000 13:11.