Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Listopad:

Zdravotně postižení dostali větší šanci na trhu práce (Právo)

„Základním principem projektu bylo zvýšení teoretických znalostí a praktických dovedností konkrétního uchazeče a zároveň motivace zaměstnavatelů k přijetí osob se zdravotním postižením do pracovního poměru,“ vysvětlila mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková.

Podle manažera projektu Jana Havleny mohli lidé podstoupit řadu aktivit. „Například 120 klientů úspěšně prošlo poradenským motivačním kurzem a 63 účastníků absolvovalo různé typy rekvalifikací zaměřené například na obsluhu elektrovozíku a motovozíku, práci s počítačem, kurzy pro skladníky, strážné nebo mzdové účetní,“ vyjmenoval s tím, že uchazeči měli možnost získat i zkušenosti formou praxí. Někteří z nich poté, co se u firmy osvědčili, přešli po jejím skončení přímo do trvalého pracovního poměru.

Za projekt zaplatil úřad práce přes 11,6 miliónu korun, peníze dostal z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu.

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 27.11.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 08:24.