Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Listopad:

Zuzana Jentschke Stöcklová: Řešení vyloučených lokalit je nutné hledat napříč ministerstvy (parlamentnilisty.cz)

Starosta Petr Vícha seznámil náměstkyně s tím, jak se podařilo některé problémové lokality proměnit a ukázal jim přímo v praxi, kde kvůli vzniku soukromým ubytovnám přibyly nové.

„Jsem velmi rád, že přijeli zástupci hned několika ministerstev a že vláda má zájem řešit problémové lokality komplexně. Je vždy lepší, když je uvidí i v terénu a vyslechnou si názory obcí, přesvědčí se na místě, že města mají zájem situaci řešit a zjistí, že nikomu nehrozí, že by zůstal na ulici, když se omezí byznys s ubytovnami. Zároveň uslyší i naše názory, jak nám mohou v legislativě a dotačních programech pomoci. Z tohoto pohledu výjezd náměstkyň ministrů svůj účel splnil a věřím, že se jejich poznatky projeví následně i v praxi. I když víme, že musíme být trpěliví a výsledek nelze očekávat ihned,“

uvedl bohumínský starosta Petr Vícha.
V Bohumíně si náměstkyně prohlédly pěší zónu i blízké ulice 9. května a Nádražní, kde jsou hned tři soukromé ubytovny. Odtud pak zamířily do městské části Pudlov, kde se nacházejí jak městské sociální byty, tak soukromé ubytovny a kde město ve spolupráci s Armádou spásy tzv. sociální bydlení. Z Bohumína se pak přesunuly do Havířova na jednání se starosty, jejichž města se potýkají se sociálně vyloučenými lokalitami a ubytovnami.
V Bohumíně za poslední tři roky, po změně systému výplat sociálních dávek, vzrostl počet ubytoven ze tří (do té doby bezproblémových) na deset (z větší části problémových). Dnes je může obývat asi 500 lidí. Ubytovny vznikly i v samém centru města a bohumínští starousedlíci se v jejich blízkosti necítí bezpečně. Od té doby Bohumín i další města poukazují na problém s ubytovnami a na plýtvání dávkami ve prospěch majitelů některých ubytoven.
Zdroj: parlamentilisty.cz
Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 13.11.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 07:08.