Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Listopad:

Můžete získat dotaci na dětskou skupinu. Ministerstvo rozdá miliardu (Mesec.cz)

Výzvy, přes které mohou zájemci žádat o dotaci, jsou určené pro budování a provoz zařízené péče o děti podle zákona o dětských skupinách nebo podle živnostenského zákona (vázaná či volná živnost). Jedna výzva platí pro celou ČR (s výjimkou Prahy) a obsahuje 882 milionů korun. V té druhé je (tentokrát právě jen pro hlavní město) připraveno 118 milionů korun. O finanční podporu mohou žádat firmy, státní podniky, ale i OSVČ, neziskové organizace, vzdělávací instituce apod. Podmínkou však je, aby kapacita zařízení byla minimálně 5 a maximálně 24 míst. Podporována budou zařízení zajišťující péči o děti již od jejich narození (prostřednictvím vázané živnosti), respektive od jednoho roku věku (dětské skupiny) za ceny dostupné široké veřejnosti.

Žádosti mohou zájemci podávat do 30. dubna 2017. Podrobnosti ke každé výzvě najdete na webových stránkách Evropského sociálního fondu pod záložkou Výzvy (výzva č. 035 a výzva č. 036). MPSV také spustilo nový web s informacemi o zaevidovaných dětských skupinách rozčleněných podle krajů a návodem, jak dětskou skupinu založit a co je pro to potřeba.

Zdroj: Mesec.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 13.11.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 10:51.