Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Listopad:

Stát podpoří dětské skupiny miliardou korun (CT24.cz)

Zájemci z Prahy mohou získat 118 milionů. Celkem 882 milionů si pak mohou rozdělit uchazeči z ostatních regionů. Peníze plynou z Evropského sociálního fondu. Z jeho programu Zaměstnanost může Česko do roku 2020 využít na podporu pracovních míst, slaďování zaměstnání a rodiny, boj s chudobou a začleňování či inovace 2,6 miliardy eur (nyní asi 70,36 miliardy korun). Zhruba 15 procent z této sumy platí stát.

Na webu ministerstva je k dispozici seznam evidovaných dětských skupin rozčleněný podle krajů i praktický návod, jak dětskou skupinu založit a co vše je k tomu potřeba.

Podle mluvčího ministerstva Petra Habáně by díky podpoře měla vzniknout zařízení pro děti nad jeden rok podle zákona o dětských skupinách, nebo podle živnostenského zákona jako vázaná živnost pro děti už po narození.

Minimální kapacita by měla být pět míst, maximální pak 24 míst. Finanční podporu mohou získat firmy, státní podniky, osoby samostatně výdělečně činné, neziskové organizace, školy a další instituce. Žádosti je možné podávat do konce dubna 2017.

Zdroj: CT24.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 12.11.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 02:45.