Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Listopad:

Spočítejte si důchod s novou důchodovou kalkulačkou (Podnikatel.cz)

ČSSZ po zprovoznění nového portálu se statistickými daty z oblasti důchodového pojištění přichází s další novinkou pro klienty. Tou je důchodová kalkulačka, s jejíž pomocí si uživatelé mohou spočítat výši svého budoucího důchodu. „Tato pomůcka v sobě spojuje funkci věkové kalkulačky a nástroje pro výpočet výše důchodu, a to jak v aktuálním čase, tak i do budoucna (v horizontu nejvýše 5 let),“ upřesnila Renáta Provazníková z ČSSZ.

Pokud si budete chtít spočítat svůj budoucí důchod, můžete využít tři varianty automaticky generované predikce na základě odhadu ČSSZ o vývoji výše průměrné mzdy v ČR, a to v minimalistické, střední a optimistické verzi. Sám klient pak může doplnit i vlastní odhad vývoje průměrné mzdy v ČR a získat tak i odpovídající vlastní predikci. ČSSZ plánuje kalkulačku zdokonalit a v dohledné době nabídnout veřejnosti ještě sofistikovanější a uživatelsky přívětivý nástroj, který lidem pomůže snadno zjistit důležité informace, dodala Provazníková.

Kalkulačka a portál s daty nejsou jedinými novinkami, které ČSSZ letos připravila. Kromě nich také zpřístupnila online konta důchodového pojištění, automaticky rozeslala vybraným ročníkům (mužům nar. v roce 1954 a ženám nar. v roce 1957) přehledy dob důchodového pojištění evidovaných v ČSSZ a umožnila jim objednat si online termín pro vyřízení své záležitosti.

Zdroj: Podnikatel.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 10.11.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 00:03.