Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Listopad:

Bývalý šéf úřadu práce Marek: Na Vyškovsku chybí učební obory pro děvčata (Vyškovský deník)

Vyškovský úřad práce je v republice jedním z mála, který si akci tohoto typu vzal kompletně na svá bedra, byť samozřejmě s několika dalšími institucemi…

Přesně tak. Já jsem přesvědčený, že úřad práce má držet palec na tom, co se v regionu děje a tohle je jedna z možných cest. Líbí se mi široká účast podnikatelské veřejnosti, protože to svědčí o tom, že veletrh je určený k tomu, aby u nás byl dostatek pracovní síly, aby se vzdělávala a hlavně udržela v regionu.

A tomu tak není?

Bohužel ne. Osobně mi vždycky vadilo, že přes padesát procent mladých se vzdělává mimo okres, řada z nich překračuje rámec brněnského prstence a za studiem dojíždí ještě dál. A firmy mimo region nám pak mladé lidi doslova odsají. Dnešní setkání je příkladem toho, jak udržet pracovní sílu u nás. Je potřeba, aby školy prezentovaly, pro koho vychovávají své žáky. Mladý člověk musí nejprve slyšet o svém vysněném povolání a až potom dělat konkrétní kroky.

Co Vyškovsku z pohledu trhu práce nejvíc schází?

Všude, ale na Vyškovsku je to dlouhodobě markantní, chybí učební obory pro děvčata. Jednání probíhají, chceme posílit například cukrářský obor.

Zdroj: Vyškovský deník

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 6.11.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 19:15.