Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Listopad:

Úřad práce ČR povede nadále Kateřina Sadílková (Právo)

Sadílkovou do funkce jmenoval státní tajemník ministerstva práce a sociálních věcí Petr Smrček. Předchozí ředitelku úřadu Bílkovou odvolala ministryně práce Michaela Marksová loni v říjnu. Sadílková dosud působila jako ředitelka liberecké pobočky úřadu a zastupující generální ředitelka centrálního úřadu.

V čele úřadu práce stanula už v roce 2011, kdy se stala první šéfkou Úřadu práce ČR po reformě někdejšího ministra Jaromíra Drábka. Sadílková se tenkrát do konkurzu přihlásila jako jediná kandidátka. Po dvou měsících od nástupu do funkce se ale rozhodla z funkce odejít.

Nyní se Sadílková chce zaměřit na dlouhodobě nezaměstnané a na rizikové skupiny lidí, jimž takováto nezaměstnanost hrozí. Konkrétně na rodiče malých dětí, mladé lidi do 30 let, osoby v předdůchodovém věku nebo s nízkou kvalifikací či zdravotním postižením. Úřad práce ČR má asi 10 000 zaměstnanců.

Ministerstvo práce našlo novou ředitelku úřadu na druhý pokus. Po prvním výběrovém řízení ministryně Marksová nikoho nejmenovala, zdůvodnila to nejasnostmi kolem výkladu služebního zákona. Některá média postup resortu kritizovala s tím, že ministerstvo zaskočil služební zákon.

Resort údajně nepostupoval podle nových pravidel, proto od jmenování raději upustil, protože by nemuselo platit.

Sadílková absolvovala v roce 2005 Univerzitu Karlovu v oboru andragogika a řízení lidských zdrojů.

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 6.11.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 13:33.