Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Říjen:

Tři projekty zajistily práci 241 absolventům (Mostecký deník)

Most – Středisko Benedikt bylo dějištěm slavnostního zakončení tří projektů na podporu zaměstnanosti v Ústeckém kraji. Pakt zaměstnanosti ústeckého kraje a jeho partneři na nich pracovali čtrnáct měsíců.

Do všech tří projektů, které byly zaměřeny na dlouhodobě nezaměstnané, lidi s hendikepem a lidi ohrožené sociálním vyloučením, se zařadilo celkem 609 uchazečů o zaměstnání. Práci nově díky projektům získalo do dnešního dne 241 z nich.

"Rád bych poděkoval těm, kteří se byli ochotni projektů zúčastnit a také těm, kteří zajistili, aby vše zdárně proběhlo," řekl v úvodní řeči hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. "Vím, že v našem kraji zrovna situace právě s nezaměstnaností a v sociální oblasti není zrovna jednoduchá, tak jsem rád, že se někteří snaží poprat s těmito problémy," řekl dále hejtman.

Nejúspěšnějším uchazečům, kteří díky projektu našli novou práci, byla na závěrečné hodnotící konferenci předána z rukou Oldřicha Bubeníčka, hejtmana Ústeckého kraje, Martina Kliky, krajského radního, Michaely Sadílkové, generální ředitelky Úřadu práce ČR a Radima Gabriela, ředitele krajské pobočky Úřadu práce v Ústí nad Labem, ocenění.

"Je dobře, že funguje spolupráce mezi krajem a úřadem práce, popřála spoustu dobrých nápadů pro nové projekty," řekla generální ředitelka Úřadu práce ČR Michaela Sadílková.

Zároveň se po skončení tří projektů, Hendikep nám nevadí, Společně to dokážeme a Podpora, představily nově připravované projekty a výzvy na další období. Nová výzva v rámci Operačního programu Zaměstnanost je určena pro Ústecký a Karlovarský kraj. Kraje mohou čerpat více než 150 milionů korun.

Projekty z výzvy jsou určeny na podporu lidí mladších třiceti let, kteří jsou nezaměstnaní, nebo nezaměstnaností ohrožení, nezávisle na tom, zda jsou registrováni na úřadě práce či nikoliv.

Zdroj: Mostecký deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 22.10.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 02:12.