Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Noviny Práce a sociální politika » Dobrý tip:

Podzimní veletrhy práce nabídnou vzdělání i zaměstnání v ČR i v zahraničí

Návštěvníci se na veletrzích mohou setkat se zástupci vzdělávacích institucí a zaměstnavatelů, využít kariérního poradenství nebo se zúčastnit přednášek odborníků. EURES ČR je už tradičně partnerem těchto veletrhů.

EDUCA MYJOB LIBEREC

Devátý ročník veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA MYJOB LIBEREC se uskuteční 15. až 17. října. Propojuje vzdělávání s pracovním trhem a nabízí perspektivní pracovní příležitosti pro všechny návštěvníky. Během tří dnů se v liberecké Home Credit Areně představí desítka středních i vysokých škol a společností nabízejících zaměstnání nejen v tomto regionu, ale v celé ČR a v zahraničí. Chybět nebudou ani odborníci z Úřadu práce ČR. Nabídnou zájemcům poradenství v oblasti pracovního trhu a představí jim nástroje aktivní politiky zaměstnanosti. Těm, kteří si chtějí zvýšit nebo změnit kvalifikaci, poskytnou informace o širokém portfoliu rekvalifikačních kurzů. Už podruhé se v rámci veletrhu uskuteční také HR konference. Ta letošní má téma Personální marketing nejen na příkladu spolupráce firem a škol. Program určený především personalistům zahrnuje přednášky odborníků, workshopy i debaty s významnými osobnostmi. Přednášet bude např. Miloš Rathouský ze Svazu průmyslu a dopravy ČR nebo Pavel Hulák z Klubu zaměstnavatelů. Veletrhu se zúčastní i zakladatel skupiny Lucie Michal Dvořák či matematik, bojovník proti korupci a mecenáš Karel Janeček. Více informací o veletrhu najdete na www.educaliberec.cz.

Profesia Days 2015

O týden později začne v Praze na výstavišti PVA Expo Letňany největší mezinárodní veletrh pracovních příležitostí v České republice Profesia Days 2015. Organizátoři přivítají od 21. do 22. října tisíce návštěvníků a desítky zaměstnavatelů. Mezi letošními účastníky se objeví zástupci významných zaměstnavatelů, jako jsou např. Continental Automotive Czech Republic, Česká zbrojovka, Český Aeroholding, Huawei Technologies, Mondelez International, UNIQUE PERSONALSERVICE GmbH a mnoho dalších.

Kromě osobního setkání návštěvníků se zaměstnavateli nabídne veletrh také řadu specializovaných zón a místností, např. vzdělávací, testovací či oddychovou. V nich si účastníci budou moci otestovat jazykové a počítačové znalosti, konzultovat svůj životopis či využít kariérního poradenství. Novinkou letošního veletrhu Profesia Days je možnost zaslat vybrané společnosti životopis ještě před začátkem veletrhu a absolvovat pohovor přímo na akci. V loňském roce navštívilo Profesia Days přes 11 tisíc lidí, většina z nich byla absolventy vysokých škol. Představilo se celkem 104 vystavovatelů, mezi nimi i EURES ČR. Další informace a novinky najdete na www.profesiadays.cz.

Zdroj: EURES ČR

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 15.10.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 16.10. 2018 000 12:17.