Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Říjen:

Sobotka: Vláda má mít možnost zvyšovat důchody víc (novinky.cz)

"Shodli jsme se, že chceme otevřít debatu nad změnou zákona o valorizaci důchodů. Chtěli bychom, aby vláda mohla valorizovat nad rámec inflace a nad rámec jedné třetiny růstu mezd," sdělil po jednání novinářům Sobotka.
"Ukazuje se, že v období, kdy je extrémně nízká inflace a kdy nerostou mzdy, tak to vede k nízké valorizaci penzí. Budeme o tom jednat v koalici na koaliční radě příští týden," dodal.

Připomněl tak fakt, že pro příští rok se důchody průměrně zvednou asi o čtyřicet korun. Vláda už kvůli tomu schválila jedno opatření – a to vyplacení jednorázového příspěvku k důchodům ve výši 900 korun v únoru.

Předsednictvo podpořilo také záměr ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD) zvýšit příští rok o deset procent příspěvek na péči pro zdravotně handicapované.

Ve vládě chce soc. dem. také prosadit zákon o zálohovaném výživném.

"Chceme se vrátit k diskuzi v rámci koalice, která byla zablokovaná negativním stanoviskem ANO, aby ještě v mandátu naší vlády se nám podařilo tento zákon prosadit," sdělil Sobotka.

Zdroj: novinky.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 12.10.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 17:31.