Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Říjen:

Pozor na to: Výměnu svých průkazů musí zdravotně postižení stihnout do konce roku (Teplický deník)

Plastová kartička

"Nový průkaz OZP má podobu plastové kartičky stejně jako občanský průkaz. Je odolný proti poškození a chráněný vůči padělání. Nahrazuje všechny dosavadní průkazy OZP. Ty jsou platné už jen do konce tohoto roku," upozorňuje mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková.

Nové průkazy OZP začal úřad práce vydávat letos v dubnu. Během uplynulých šesti měsíců zpracoval 173 189 žádostí.

"Vzhledem k tomu, že výměna se týká přibližně 300 tisíc klientů, je ještě stále řada lidí, kteří se nám dosud nepřihlásili. Upozorňujeme, aby lidé vše nenechávali na poslední chvíli a vyhnuli se tak frontám na konci roku," zdůrazňuje ředitelka úřadu práce Kateřina Sadílková.

Majitel průkazu OZP má nárok na vyhrazené místo k sezení v autobusech i vlacích, slevu z jízdného, přednost při jednání na úřadech nebo parkovací průkaz.

Lidé, kteří trpí hluchotou nebo jsou nevidomí, si na průkaz mohou nově nechat otisknout piktogram značící jejich postižení.

Zdroj: Teplický deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 7.10.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 20:17.