Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Tiskové zprávy MPSV » Rok 2015:

Tiskové zprávy (říjen)

Obsah položky Tiskové zprávy (říjen):

 • (Soubor typu .pdf)ÚP ČR pomůže ve Vyškově s výběrem povolání a představí „Živou knihovnu povolání“
  ilustrační fotoCelkem 38 zástupců středních škol a učilišť se představí ve středu 4. 11. 2015 na už 19. ročníku tradičního Veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí. Akci, kterou pořádá i Kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR (ÚP ČR) ve Vyškově se uskuteční v prostorách Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Vyškov (Sochorova 552/15) mezi 9. 30 – 17.00 hodinou.
 • (Soubor typu .pdf)ÚP ČR pomůže v Turnově při výběru vhodné školy
  ilustrační fotoUž po 21. budou mít žáci základních škol, jejich rodiče a další zájemci možnost navštívit „Burzu středních škol“, kterou spolupořádá i Kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR v Semilech. Akce proběhne ve středu 4. 11. 2015 mezi 8.00 – 16.00 hodinou v budově školy Turnov (Alešova 1723). Zúčastní se jí zástupci 42 středních škol a učilišť z Libereckého, Královéhradeckého a Středočeského kraje.
 • (Soubor typu .pdf)Zaměstnavatelé nabídnou práci v Šumperku aneb „Hledejte práci tam, kde skutečně je!“
  ilustrační fotoVolná místa, převážně v technických profesích, nabídnou zájemcům na Burze práce a vzdělání v Šumperku (budova Gymnázia, Masarykovo nám. 8) významní zaměstnavatelé nejen z tohoto okresu, ale i vzdálenějších regionů. Akce proběhne v úterý 3. listopadu 2015 od 9.00 do 18.00 hod.
 • (Soubor typu .pdf)V Českých Budějovicích nabídne ÚP ČR práci v Rakousku a SRN
  ilustrační fotoJaké jsou požadavky zaměstnavatelů v Německu a Rakousku, jak fungují tamní trhy práce, co je třeba splnit při nástupu do zaměstnání či jaké jsou životní podmínky v těchto zemích. To vše a řadu dalších informací se dozví návštěvníci poradenského dne, který pořádá dne 30. 10. 2015 v rámci celoevropské sítě EURES Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Českých Budějovicích (Hotel VITA, Skuherského 4).
 • (Soubor typu .pdf)ÚP ČR nabízí v Hodoníně lepší podmínky klientům i zaměstnancům
  ilustrační fotoZmodernizované prostory, funkční vzduchotechniku a mnohem příjemnější prostředí nabízí po nedávné rekonstrukci klientům i samotným zaměstnancům budova, ve které sídlí Kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR (KoP ÚP ČR) v Hodoníně.
 • (Soubor typu .pdf)Za lepším domovem. MPSV poskytne na transformaci ústavů sto milionů korun
  ilustrační fotoZměnit často nevyhovující ústavní péči na přívětivé domovy chce Ministerstvo práce a sociálních věcí. Na podporu transformace pobytových sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením vyčlenilo prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost 100 milionů korun.
 • (Soubor typu .pdf)ÚP ČR – partner pro nezaměstnané i zaměstnavatele
  ilustrační fotoCo si vzít s sebou na první návštěvu Úřadu práce ČR (ÚP ČR), jaké povinnosti má uchazeč o zaměstnání, za jakých podmínek vzniká nárok na podporu v nezaměstnanosti, jaké jsou možnosti v rámci nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti, jak vycestovat za prací do zahraničí, jak správně napsat životopis, co je třeba k zahájení podnikání nebo jak může ÚP ČR pomoci zaměstnavatelům.
 • V Brně proběhne česko-slovenský konzultační den k důchodům
  ilustrační fotoLidé, kteří pracovali nebo pracují v České republice i na Slovensku, budou mít možnost informovat se na své důchodové nároky z obou států. Ve čtvrtek 19. listopadu pro ně Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) ve spolupráci se slovenskou Sociální pojišťovnou připravila konzultační den. Poradit se s odborníky bude možné v sídle Městské správy sociálního zabezpečení v Brně.
 • (Soubor typu .pdf)MPSV završuje projekt Podpora procesů v sociálních službách
  ilustrační fotoZákon o sociálních službách je účinný od roku 2007, za osm let se v praxi ukázalo, že některé oblasti je třeba přesněji nastavit. Projekt Podpora procesů v sociálních službách měl za úkol důkladně analyzovat prostředí sociálních služeb, vytvořit podklady a návrhy, které budou sloužit také jako doporučení pro změny v novele zákona o sociálních službách.
 • (Soubor typu .pdf)Třetí ročník soutěže Profesionál BOZP zná svého vítěze
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a generální inspektor Státního úřadu inspekce práce Rudolf Hahn předali v úterý 20. října cenu vítězi třetího ročníku národní soutěže PROFESIONÁL BOZP, kterým se stal pan Heřman Riedel z Linde Gas, a.s. v Praze.
 • (Soubor typu .pdf)Ocenění Bezpečný podnik získalo dalších 17 firem
  ilustrační fotoZástupcům 17 společností předala ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová společně s generálním inspektorem Státního úřadu inspekce práce Rudolfem Hahnem osvědčení „Bezpečný podnik“. Dvě z těchto firem, SYNTHOS Kralupy a.s. se sídlem v Kralupech nad Vltavou a Biocel Paskov a.s. se sídlem v Paskově, získaly ocenění již pošesté.
 • Informační kampaň Právo na dětství končí, transformace systému péče o ohrožené děti však pokračuje
  ilustrační fotoInformační kampaň Právo na dětství přinesla v uplynulých šesti měsících mnoho nových impulsů, které mají přispět k celospolečenské diskusi na téma změny systému péče o ohrožené děti a informovat o nejčastějších situacích, se kterými se odborníci při řešení situace ohrožených dětí setkávají.
 • (Soubor typu .pdf)Marksová: Vláda věnuje problémům Ústeckého kraje zvýšenou pozornost
  ilustrační fotoÚstecký kraj se dlouhodobě potýká se strukturálními problémy, které jsou historicky způsobeny koncentrací specifických odvětví průmyslu i skladbou obyvatelstva. Region se potýká s nadprůměrnou nezaměstnaností, a to napříč všemi skupinami obyvatel, problémem je velký počet sociálně vyloučených lokalit, a k nepříznivé situaci přispívá i nejistá situace okolo udržitelnosti těžby uhlí.
 • (Soubor typu .pdf)Zaměstnancům ve veřejném sektoru stoupnou platy
  ilustrační fotoStátním zaměstnancům, zaměstnancům ve veřejných službách a správě, jako jsou učitelé nebo hasiči, stoupnou od listopadu platové tarify o tři procenta. Přidáno dostanou i zaměstnanci ve zdravotnictví, platový tarif se jim zvýší od ledna příštího roku, a to o pět procent. Rozhodla o tom vláda, která přijala návrh předložený ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou.
 • (Soubor typu .pdf)Lidé se zdravotním postižením si hledají práci těžko. Největší šanci mají jako hlídači
  ilustrační fotoPraha, 19. října 2015 – Pokud lidé se zdravotním postižením hledají v tuzemsku práci, nemají k dispozici velký výběr. Podle analýzy pracovních inzerátů společnosti Annonce je pro ně určena pouze každá padesátá pracovní nabídka a navíc se v drtivé většině jedná o nekvalifikované práce.
 • (Soubor typu .pdf)Zájemci o práci v SRN absolvují pohovory na ÚP ČR v Brně
  ilustrační fotoVšem, kteří se zajímají o životní podmínky a pracovní příležitosti v Německu jsou určeny poradenské dny. Akci pořádá síť EURES při Úřadu práce ČR (ÚP ČR) společně s Bundesagentur für Arbeitv prostorech Krajské pobočky ÚP ČR v Brně (Polní 37) ve dnech 21. – 22. 10. 2015. Zájemci budou moci absolvovat také individuální pohovory na různé pracovní pozice v Německu.
 • (Soubor typu .pdf)Lidé z MPSV nabídnou uchazečům o práci cenné informace
  ilustrační fotoZástupci organizací spadajících pod Ministerstvo práce a sociálních věcí nebudou chybět mezi vystavovateli na veletrhu práce Profesia Days, který se koná ve dnech 21. a 22. října na výstavišti v Letňanech.
 • (Soubor typu .pdf)ÚP ČR a EURES představí na veletrhu Profesia Days své služby
  ilustrační fotoVíce než sto vystavovatelů, desítky přednášek a workshopů, široká nabídka volných pracovních míst v České republice i Evropě a možnost osobního setkání se zástupci firem z různých oborů. To vše bude připraveno pro návštěvníky veletrhu práce Profesia days ve dnech 21. – 22. října 2015 na pražském výstavišti v Letňanech.
 • (Soubor typu .pdf)V Kutné Hoře se představí téměř šest desítek škol
  ilustrační fotoZástupci celkem 58 středních a škol a učilišť z Kutnohorska a Kolínska, ale i vzdálenějších regionů se sjedou do Kutné Hory, aby se prezentovali na Veletrhu učebních a studijních oborů. Akce proběhne ve středu 21. 10. 2015 mez 9.00 – 15.30 hodinou v Kulturním domě LOREC (Lorecká 57). Na organizaci se spolupodílí Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Kutné Hoře a společnost LANETE spol. s r. o. Golčův Jeníkov.
 • (Soubor typu .pdf)ÚP ČR pomůže žákům na Novojičínsku při výběru vhodné školy
  ilustrační fotoCelkem 33 středních škol z Moravskoslezského kraje i vzdálenějších regionů představí veřejnosti své studijní obory na už 23. ročníku tradiční přehlídky škol. Letošní akce nese název „Gemma 2015“ a proběhne 21. – 22. 10. 2015 v prostorách společenského sálu firmy Varroc Lighting Systems, s.r.o. (Suvorovova 195, Nový Jičín).
 • (Soubor typu .pdf)Zaměstnavatelé nabídnou práci v Olomouckém kraji aneb „Hledejte práci tam, kde skutečně je!“
  ilustrační fotoVolná místa ve strojírenství, elektrotechnice, optice, potravinářství, stavebnictví, dopravě, zdravotnictví i obchodní sféře nabídnou zájemcům na Burze práce a vzdělání v Olomouci významní zaměstnavatelé nejen z tohoto okresu, ale celého Olomouckého kraje. Akce proběhne v úterý 20. října 2015 v areálu Výstaviště Flora (pavilon A) od 9.00 do 17.00 hod.
 • (Soubor typu .pdf)Michaela Marksová: Chceme, aby vláda mohla zvyšovat důchody nad rámec zákona
  ilustrační fotoValorizace důchodů, kterou v současné podobě jednoznačně určuje zákon, přináší v období nízké inflace nežádoucí výsledek. Tak tomu je například v letošním roce, kdy budou důchody navýšeny jen o 40 korun a větší navýšení se musí kompenzovat jednorázovým příspěvkem. MPSV proto navrhne možnosti, jak do zákona o důchodovém pojištění doplnit zmocnění pro vládu, aby mohla valorizaci navýšit.
 • (Soubor typu .pdf)ÚP ČR nabídne v Ostravě práci v SRN
  ilustrační fotoVolná pracovní místa v pohostinství, zdravotnictví, informatice a dalších odvětvích v Německu nabídnou zájemcům zástupci sítě EURES ČR z Krajské pobočky Úřadu práce ČR v Ostravě spolu s německým úřadem Bundesagentur für Arbeit. Nábor proběhne v úterý 20. 10. 2015 od 13.00 hodin v budově Krajské pobočky ÚP ČR (30. dubna 2c, Moravská Ostrava).
 • (Soubor typu .pdf)ÚP ČR poradí žákům na Třebíčsku
  ilustrační fotoJaké vzdělávací aktivity nabízejí školy na Třebíčsku, jaké obory mají šanci na uplatnění na trhu práce, za jakých podmínek je možné se rekvalifikovat, jak fungují nástroje aktivní politiky zaměstnanosti. To vše a řadu dalších praktických informací se dozví návštěvníci už 20. ročníku veletrhu vzdělávání DIDACTA 2015, kterého se zúčastní také zástupci Úřadu práce ČR.
 • (Soubor typu .pdf)ÚP ČR se představí na veletrhu EDUCA MYJOB Liberec 2015
  ilustrační fotoKariérní poradenství, informace o možnostech rekvalifikace, ale také prezentace aktuálně probíhajících projektů. To je výčet oblastí, které návštěvníkům devátého ročníku veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA MYJOB Liberec nabídnou zástupci Úřadu práce ČR.
 • (Soubor typu .pdf)Přijetí systému sociálního bydlení je zase o krok blíž
  ilustrační fotoVláda přijala Koncepci sociálního bydlení, kterou předložila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Jde o vůbec první materiál, který se v České republice komplexně věnuje vybudování systému dostupných sociálních bytů, vymezuje role obcí a státu a vysvětluje vazbu na sociální služby. Na základě přijaté Koncepce bude vypracován návrh zákona, který by měl být účinný od roku 2017.
 • (Soubor typu .pdf)ÚP ČR nabídne zájemcům práci na Lounsku, Žatecku i v SRN
  ilustrační fotoCelkem 40 vystavovatelů z ČR, Německa a nabídka volných pracovních míst ve stavebnictví, zdravotnictví, telekomunikacích, v potravinářství, zahradnictví, textilním a plastikářském průmyslu nebo u Policie ČR či Vězeňské služby ČR.
 • (Soubor typu .pdf)V „Generačním tandemu“ pracuje už 301 lidí
  ilustrační foto Celkem 161 uchazečů o zaměstnání získalo novou práci díky projektu, který pilotně běží od 1. 3. 2014 pod názvem „Generační tandem – podpora generační výměny“ v Karlovarském, Středočeském a Olomouckém kraji. Zatím se do něj zapojilo 115 zaměstnavatelů. Dalších 43 jich projevilo zájem o vstup do programu.
 • (Soubor typu .pdf)ÚP ČR pomůže zájemcům na Kolínsku s výběrem vhodné školy
  ilustrační fotoVíce než osm desítek středních škol, gymnázií a učilišť ze Středočeského kraje a dalších regionů nabídne zájemcům informace o jednotlivých studijních oborech v Městském společenském domě v Kolíně (Zámecká 109, Kolín I), ve dnech 12. – 13. 10. 2015.
 • (Soubor typu .pdf)Týden vzdělávání dospělých nabídne přes stovku aktivit
  ilustrační fotoUž po desáté proběhne v Královehradeckém kraji Týden vzdělávání dospělých, z toho už po šesté pod taktovkou Úřadu práce ČR. Letošní ročník je zvláštní tím, že akce neproběhne najednou v celém kraji, ale postupně v jednotlivých okresech. Týdny mohou zájemci navštívit od 12. 10. do 20. 11. 2015.
 • (Soubor typu .pdf)„Trh vzdělávání a pracovního uplatnění 2015“ v Třinci
  ilustrační fotoUž po dvacáté se sjedou do Třince zástupci středních škol, aby představili veřejnosti své vzdělávací programy. Na tradičním „Trhu vzdělávání a pracovního uplatnění“ se letos budou prezentovat i zaměstnavatelé, kteří působí v technických oborech. Akce proběhne ve čtvrtek 15. 10. 2015 mezi 10.00 – 16.00 hod. v nové hokejové hale WERK ARENA v Třinci.
 • Pokles nezaměstnanosti pokračoval i v září, počet volných míst je opět rekordní
  ilustrační fotoK 30. 9. 2015 evidoval Úřad práce ČR (ÚP ČR) nejméně uchazečů o zaměstnání od března 2009 - celkem jich bylo 441 892. To je o 8 774 méně než v srpnu a o 87 206 méně než v září 2014. Z celkového počtu lidí bez práce bylo 424 269 dosažitelných uchazečů (jsou schopni okamžitě nastoupit do vhodného zaměstnání). Podíl nezaměstnaných osob klesl na 6 % (srpen 2015 – 6,2 %, září 2014 – 7,3 %).
 • (Soubor typu .pdf)Zaměstnavatelé nabídnou práci v Přerově aneb „Hledejte práci tam, kde skutečně je!“
  ilustrační fotoVolná místa ve strojírenství, elektrotechnice, optice, potravinářství, textilnictví, stavebnictví, dopravě nebo nábytkářském průmyslu nabídnou zájemcům na Burze práce a vzdělání v Přerově významní zaměstnavatelé nejen z tohoto okresu, ale celého Olomouckého kraje.
 • (Soubor typu .pdf)Ministryně Michaela Marksová: Za zvýšení příspěvku na péči budu bojovat
  ilustrační fotoPříspěvek na péči je dávka, jež se vyplácí handicapovaným lidem nebo seniorům, kteří si z ní platí opatrování doma nebo v zařízeních poskytujících sociální služby. Stát dávku vyplácí od roku 2007, od té doby nebyla zvýšena. Přestože ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová valorizaci příspěvku na péči navrhovala, návrh státního rozpočtu na příští rok s navýšením nepočítá. Ministryně chce za valorizaci v průběhu roku 2016 přesto dále bojovat.
 • MPSV: Inspektorát práce jednal s odborovými zástupci stávkujících zaměstnanců firmy IG Watteeuw ČR
  ilustrační fotoVedoucího inspektor Oblastního inspektorátu práce v Brně Tomáš Musil jednal v úterý 6. října s odborovými zástupci stávkujících zaměstnanců brněnské společnosti IG Watteeuw ČR s.r.o. Předseda odborové organizace IG Watteeuw Zlatomír Vyhňák a předseda Regionálního sdružení odborového svazu KOVO Jihomoravského kraje Jiří Grim inspektora informovali o situaci na pracovišti IG Watteeuw v Brně a rovněž o důvodech, kvůli kterým vstoupili zaměstnanci do stávky.
 • Jak vypadá šťastné stáří očima dětí? Celostátní soutěž zná své vítěze
  ilustrační fotoVítězům již šestého ročníku celostátní výtvarné soutěže Šťastné stáří očima dětí předali ceny a diplomy prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb Jiří Horecký, akademický malíř Kristian Kodet, patron slavnostního vyhlášení Michal Nesvadba a za Ministerstvo práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Předání cen se konalo v úterý 6. října v prostorách bývalého klášterního refektáře opatství Emauzy v Praze.
 • (Soubor typu .pdf)Kontroly nelegální práce budou zajištěny i v dalších letech
  ilustrační fotoOd začátku příštího roku bude Státní úřad inspekce práce disponovat 263 kmenovými pracovníky, kteří budou natrvalo převedeni pod úřad z projektu financovaného z evropských fondů. Pracovníci v současné době zajišťují v rámci projektu kontrolu a odhalování nelegální práce a i do budoucna je k zachování efektivity kontrol v oblasti zaměstnanosti nutné tato místa a počty pracovníků zachovat.
 • (Soubor typu .pdf)MPSV informuje o Zajištění rozvoje a provozu systému ARSYS.X po přechodné období
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí vypíše veřejnou zakázku „Zajištění rozvoje a provozu systému ARSYS.X po přechodné období“ za účelem zajištění úpravy a aktualizace stávajícího systému elektronické spisové služby s názvem ARSYS.X pro zabezpečení jeho provozu na Úřadu práce České republiky a dále též na MPSV ČR po přechodné období.
 • (Soubor typu .pdf)Startuje Týden sociálních služeb
  ilustrační fotoV pondělí 5. 10. 2015 byl zahájen Týden sociálních služeb pořádaný Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, jenž se koná letos již po sedmé. Týden sociálních služeb je obdobím prezentací, setkávání se a odborných diskuzí, hlavní cíl však zůstává stejný: akcentování a zviditelnění sociálních služeb jako přirozené a nutné součásti každé moderní společnosti.
 • (Soubor typu .pdf)„Nemluvím, stejně mě neposlouchají“. MPSV v kampani informuje školáky o jejich právech
  ilustrační fotoTéma dětských práv chce školákům prostřednictvím připravené vzorové hodiny občanské výchovy přiblížit Ministerstvo práce a sociálních věcí. V rámci informační kampaně Právo na dětství ji připravilo ve spolupráci s MŠMT, spolkem Vteřina poté a Asociací učitelů občanské výchovy a společenských věd. Rádi by společně zapojili co největší počet škol.
 • (Soubor typu .pdf)Lidé mají na výměnu průkazů OZP už jen tři měsíce
  ilustrační fotoUž jen tři měsíce mají držitelé dočasných průkazů osoby se zdravotním postižením (OZP) a průkazů mimořádných výhod na to, aby si zajistili jejich výměnu za nový průkaz OZP. V případě, že tak neučiní, nebudou moci po 1. 1. 2016 využívat žádné benefity a nároky, které jim z vlastnictví průkazu vyplývají.
 • (Soubor typu .pdf)Novinka: Od 1. října možnost online objednávání ke konzultacím v klientském centru ČSSZ v Křížové v Praze na Smíchově
  ilustrační fotoNovou službu občanům zavádí od dnešního dne Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ). Lidé si mohou online objednat termín konzultací v důchodových záležitostech v klientském centru při pražském ústředí v Křížové ulici. Online objednávky přijímá ČSSZ od 1. října 2015, první volné termíny připadnou na listopad.

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.6. 2019 000 15:32.