Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Září:

Projekt Obědy pro děti zaplatil jídlo 2500 dětem (tyden.cz)

Díky projektu Obědy pro děti byly za dva roky zaplaceny školní obědy téměř 2500 dětem. V uplynulém školním roce šlo o více než 2000 dětí ze 458 škol. Iniciátorka projektu Ivana Tykač předpokládá, že se v aktuálním školním roce projekt rozroste. V tiskové zprávě uvedla, že čeká zájem o podporu minimálně pro 3 tisíce dětí. Projekt zaměřený na pomoc dětem z chudých rodin, jejichž rodiče si nemohou dovolit zaplatit potomkům stravu ve školní jídelně, získal záštitu ministryně školství Kateřiny Valachové. Potřebné děti vytipovávají samotné základní školy, které po dohodě s rodiči žádají o úhradu obědů. Ta je vyplacena škole nebo školní jídelně, nikoliv jednotlivým rodinám.

Za projektem stojí obecně prospěšná společnost Women for Women. Přispívají firmy i individuální dárci. Zatím bylo vyplaceno bezmála šest milionů korun a je pravděpodobné, že se částka bude s rostoucím zájmem škol zvyšovat. Dva týdny po zahájení tohoto školního roku už byly schváleny žádosti téměř čtyř stovek dětí, u další tisícovky se aktuálně posuzují.

Školní obědy mohou být pro děti ze sociálně slabých rodin jediným teplým jídlem za den. Pravidelné návštěvy školní jídelny jsou navíc takřka nezbytné pro začlenění do třídního kolektivu.

Placení školních obědů dětem z chudých rodin prosazuje také bývalý ministr školství Marcel Chládek (ČSSD). Podle květnového záměru, který prezentoval společně s ministryní práce Michaelou Marksovou (ČSSD), by měl být pro tyto účely využit evropský program potravinové a materiální pomoci. Pomoc by měla směřovat dětem, jejichž zákonní zástupci pobírají dávky hmotné nouze.

Zdroj: tyden.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 15.9.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.2. 2018 000 02:28.