Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Srpen:

Sociální podniky získají další podporu (Právo)

Projekty zaměřené na sociální podnikání mají různou podobu. Společná je pro ně snaha začlenit do běžných podnikatelských aktivit společensky nebo zdravotně handicapované osoby s cílem zajistit jim rovné příležitosti, zlepšit jejich sociální postavení ve společnosti a zvýšit jejich životní úroveň i sebevědomí.

Pro ty, kdo s podáváním projektových žádostí nemají zkušenosti, připraví ministerstvo speciální seminář a konzultace. Veškeré informace budou dostupné na www.esfcr.cz.

"Sociální podnikání není totéž co charita. Sociální podnik musí být úspěšný jako kterákoliv jiná firma. Lišit by se měl především v tom, že svůj zisk investuje zpátky, například do vytváření dalších pracovních míst pro osoby se ztíženým uplatněním na trhu práce," zdůrazňuje náměstek ministryně pro zaměstnanost a nepojistné sociální dávky Jan Marek.

Od roku 2013 podpořilo MPSV prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost 122 sociálních podniků. Momentálně v Česku působí více než dvě stovky takovýchto podniků v různých oborech, od stavebnictví a průmyslové výroby, přes dopravu, potravinářství až po finanční služby, telekomunikace nebo podnikání v cestovním ruchu.

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 26.8.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 19:16.