Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

Ministryně diskutovala v Jablonci o sociální problematice

V zaplněné zasedací síni jablonecké radnice se mluvilo o problematice registrovaných a neregistrovaných sociálních služeb, o financování i administrativní zátěži, která se poskytovatelů dotýká. Paní poslankyně Pastuchová také zmínila připravované návrhy změn zákonů v sociální oblasti.

Cestu ministryně Marksové na Jablonecko připravili poslankyně Jana Pastuchová a senátor za Jablonecko Jaroslav Zeman.

"Diskuzi s paní ministryní vnímám pozitivně, problémy, s nimiž se tu potýkáme, ať už je to začleňování a zejména sociální bydlení, jsme pojmenovali zcela konkrétně. Paní ministryně pozorně naslouchala a s řadou problémů už byla seznámená. Sociální problematika je velmi široká a vyžaduje spolupráci mezi jednotlivými resorty," okomentoval ministerskou návštěvu primátor Petr Beitl.
"Věřím, že se nám do konce tohoto volebního období podaří nastartovat a uskutečnit změny, které napraví několikaletý spletitý sociální systém," zaznělo z úst ministryně.
"V Jablonci umíme vytvořit sociální bydlení odpovídajících kvalit a umíme se o potřebné postarat v rámci jejich přístupu a spolupráce, ale musíme mít jistotu, že stát nám dá potřebné legislativní nástroje a přestane vytvářet podmínky k obchodu s chudobou. Postaráme se o své potřebné, ale nechceme budovat systém, který do našeho města přitáhne další skupiny závislé na sociálních dávkách. Ruku v ruce s výplatou sociálních dávek musí být požadována a vymáhána i zodpovědnost," zdůraznil Petr Beitl.

Autor: Petr Vitvar

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 26.8.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 13.12. 2018 000 03:23.