Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Srpen:

V Karlových Varech a v Sokolově se objeví billboardy na podporu pěstounské péče (Chebský deník)

Hlavním cílem kampaně je zvýšit informovanost a zájem veřejnosti o problematiku náhradní rodinné péče. Billboardy na podporu pěstounské péče se objeví v Karlových Varech, ale i v Sokolově. Kampaň následně podpoří také reklamní spoty v rádiích, výstava velkoformátových fotografií s názvem "Jsem pěstoun" a celá řada setkání či odborných besed pro veřejnost.

Celorepublikovou snahou je, aby děti zůstávaly v ústavních zařízeních co nejméně a právě pěstounská péče je jednou z možností, aby děti žily v normálních rodinách.

"Jsem přesvědčený, že žádná sebelepší instituce nemůže nikdy nahradit péči rodiče, ať už vlastního nebo náhradního. Myslím si, že má smysl poskytnout místo ve svém životě někomu, kdo to potřebuje," uvedl jeden z pěstounů.

Přehled plánovaných aktivit v rámci kampaně a potřebné informace k náhradní rodinné péči naleznete na webových stránkách Karlovarského kraje, na facebookové prezentaci či na stránkách Centra pro dítě a rodinu Valika.

V ústavních zařízeních je umístěno více než 350 dětí, které pocházejí z Karlovarského kraje. V přepočtu na deset tisíc dětí má kraj v institucionální péči 69 dětí, zatímco celorepublikový průměr je 40 umístěných dětí na deset tisíc dětí.

Pěstounská péče je jednou z forem náhradní rodinné péče, při které biologičtí rodiče ve většině případů zůstávají zákonnými zástupci a pěstoun tak dítě zastupuje pouze v běžných záležitostech. Pěstoun má nárok na podpůrné služby a finanční podporu ze strany státu. Než se člověk stane pěstounem, trvá to přibližně tři čtvrtě roku až jeden rok. Během této doby zájemce vyplní řadu formulářů, podstoupí pohovory se sociálními pracovnicemi, projde psychologickým vyšetřením, absolvuje vzdělávání v rozsahu minimálně osmačtyřicet hodin. Pokud vše dopadne dobře, bude zařazen do evidence pěstounů a nadále s ním bude počítáno jako s potenciálním náhradním rodičem.

Zdroj: Chebský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 13.8.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 10:29.