Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Srpen:

Šmejdi mají další trik, vydávají se za zaměstnance úřadu práce (novinky.cz)

"V poslední době se zaměstnanci Úřadu práce ČR setkali s několika případy podvodného jednání, kdy se zástupci některých firem vydávali za sociální pracovníky úřadu. Poté, co je lidé vpustili do svých příbytků, vyšlo najevo, že se z nich snaží vymámit prostřednictvím 'výhodné' koupě peníze," uvedla mluvčí úřadu Kateřina Beránková.

Mimo jiné podle ní nabízeli přechod k novému dodavateli elektřiny a plynu.

Sociální pracovníci navštěvují pouze ty lidi, kteří si žádají o sociální dávky a je třeba na místě prověřit, zda klient úřadu opravdu žije v takových podmínkách, které ho opravňují k nároku na dávku, její výši a výplatu.

Úředníci přichází k lidem ohlášeně i neohlášeně, všichni zaměstnanci úřadu práce se ale musí při takové návštěvě prokázat průkazem a zvláštním oprávněním, upozornila mluvčí. V letošním červnu provedl úřad po celé ČR několik tisíc takových šetření.

Zdroj: novinky.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 7.8.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 14:42.