Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Červenec:

Program dal práci více než pěti stům mladých nezaměstnaných (Liberecký deník)

"Cílem je umožnit mladým lidem získání potřebné praxe," vysvětlila zastupující generální ředitelka Úřadu práce ČR Kateřina Sadílková, která také řídí libereckou pobočku ÚP.

Programy se rozběhly 1. července 2013 a skončí 30. listopadu. V Libereckém kraji se do projektu zapojilo 630 firem, které dohromady mladým nabídly 810 pracovních míst. Uchazečů o ně bylo 991 a celkem se uzavřelo 556 dohod. Pět měsíců hledala práci Kateřina Nováková, která vystudovala Podnikovou ekonomiku na Technické univerzitě v Liberci. Když se dozvěděla o programu pro mladé, rozhodla se, že zkusí štěstí.

"Když jsem si vyslechla informace o tomto projektu, velice se mi líbila myšlenka, že na hledání práce nebudu sama. Absolvovala jsem pouze dva přijímací pohovory a během pár dní jsem dostala pracovní nabídku. Všechno proběhlo opravdu rychle a já jsem za to ráda," řekla Nováková, která v současnosti pracuje jako asistentka daňové poradkyně.

Spolupráce ÚP a zaměstnavatelů je založena na poskytování mzdových příspěvků místa pro lidi bez praxe. Mladým nezaměstnaným nabídl ÚP pracovní poměr na dobu určitou či neurčitou u konkrétního zaměstnavatele na minimálně 3 měsíce. Firmy na jejich mzdy dostaly příspěvek až 24 tisíc korun měsíčně včetně odvodů na zdravotní a sociální pojištění. Pokud to bylo nutné a přínosné pro obě strany, mohl účastník projektu získat i příspěvek na potřebnou rekvalifikaci.

"Finanční podpora byla pro přijetí nových lidí do naší firmy zásadní, i když společně s tím nám přibyla také administrativa. Počítali jsme s tím, že si zaměstnance bez praxe budeme muset vychovat, ale důležité pro nás bylo, že mají vzdělání a zbytek je naučíme sami. Díky nim jsme se mohli pustit do dlouho odkládaných aktivit," řekl Jaroslav Kučera, jednatel společnosti KM Koupelny s.r.o., která zaměstnala v rámci programu dva lidi, kteří se osvědčili a po skončení podpory ve společnosti zůstanou.

Zdroj: Liberecký deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 23.7.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 03:03.