Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Červenec:

Ministerstvo práce a sociálních věcí přidá na financování sociálních služeb v kraji (parlamentnilisty.cz)

"Ministerstvu se podařilo nalézt 720 milionů Kč pro celou republiku. Prozatím ale není jasné, jaká částka připadne na Liberecký kraj, nicméně si vážíme každé podpory, která pomůže našim příspěvkovým organizacím, jež by potřebovaly dohromady 19 milionů Kč. Dalším poskytovatelům sociálních služeb pak na letošní rok chybí 12 milionů Kč. Až bude zřejmé, kolik peněz MPSV Libereckému kraji skutečně poskytne, finanční prostředky budou alokovány podle výpočtového vzorce, který platil pro řádné kolo dotačního řízení," vysvětluje Lenka Kadlecová, náměstkyně hejtmana pro sociální věci.

Částky potřebné na financování sociálních služeb rok od roku rostou a na nutnost koncepčně tuto situaci řešit kraje soustavně upozorňují již delší dobu. Navyšují se kvůli vzrůstajícím potřebám klientů, respektive s rostoucím počtem těch, kteří služby potřebují a dále také v souvislosti se zákonnou povinností poskytovatelů navýšit mzdové a platové prostředky pracovníků v sociálních službách pro rok 2015.

"Není možné veškeré náklady přenést na samotné poskytovatele, tedy kraje, obce nebo klienty. Jsem ráda, že současná vláda, respektive MPSV, si vážnost situace uvědomuje a pomáhá nám ji řešit. To že tato oblast je vnímána jako prioritní dokazuje fakt, že kraje při jednání s vládou o rozpočtu na rok 2016, ve spolupráci s MPSV, požadují stabilní financování, a to v celkové výši 9,7 mld. Kč," doplňuje náměstkyně Kadlecová.

Zdroj: parlamentnilisty.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 20.7.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 00:13.