Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Červenec:

Sociální služby v Karlovarském kraji dostanou ještě 24, 5 milionu (karlovarskenovinky.cz)

V letošním roce by tak poskytovatelé sociálních služeb na území republiky měli dostat ještě částku 720 milionů korun na provoz těchto služeb. Uvedl to 1. místopředseda Komise Rady Asociace krajů pro sociální záležitosti a náměstek hejtmana Karlovarského kraje Miloslav Čermák, který na jednání se členy vlády zastupoval kraje.

"Velmi vítám, že tolik potřebné dofinancování bylo následně na večerním zasedání vlády schváleno," uvedl v reakci na rozhodnutí vlády náměstek Čermák. "Předpokládám, že předložím krajským zastupitelům pravděpodobně na našem zářijovém zasedání návrh na rozdělení dalších 24,5 milionu korun pro poskytovatele sociálních služeb v Karlovarském kraji v souladu se schválenými pravidly krajského dotačního řízení. Bude tak zajištěna dostupnost, kvalita a rozsah poskytované sociální péče," dodal.

Nezaměstnanost v červnu v Karlovarském kraji klesla

Pro letošní rok dosud Karlovarský kraj obdržel od Ministerstva práce a sociálních věcí částku 257, 7 milionu korun, kterou rozdělil v dotačním řízení poskytovatelům sociálních služeb v regionu. Informaci přinesl web Karlovarského kraje.

Zdroj: karlovarskenovinky.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 14.7.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 18:30.