Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ministryně v médiích » Rok 2015 » Červen:

Ministryně Marksová navštívila Moravskoslezský kraj (polar.cz)

5,6 desetin procenta, takový je aktuální údaj Úřadu práce v Novém Jičíně. Ministryně se setkala s jeho zástupci a také s lidmi z dalších institucí.

"Diskutovali jsme třeba o zvýšené potřebě sociální práce, což znamená zase finanční prostředky, ale tato oblast je dlouhodobě zanedbaná. Jednali jsme také o sociálních službách a o tom, že lidé v přímé péči mají skutečně velice malé platy, takže z toho oboru utíkají. Je těžké tam udržet člověka, který má maturitu, ne-li vyšší vzdělání. A přitom je to nutné, takže jsme zase v tomto případě skončili u finančních prostředků,” komentuje setkání ministryně Marksová.

Ministryně také navštívila dětský domov a zajímala se i o stav ubytoven v Novém Jičíně. Její návštěva Moravskoslezského kraje v úterý končí, Michaela Marksová se ale do regionu znovu chystá už brzy.

"Pojedu do Karviné a budeme dále diskutovat problematiku ubytoven, sociálního bydlení a konkrétních projektů,” říká Marksová.

To vše až po společném jednání vlády na půdě krajského úřadu v Ostravě. Všichni ministři tam zamíří 22. července.

Zdroj: polar.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 1.7.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.2. 2018 000 10:07.