Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ministryně v médiích » Rok 2015 » Červen:

V Bruntále si ministryně vyslechla příběh Popelky (Bruntálský a Krnovský deník)

Příběh rodinného neštěstí jedné z mnoha obyvatelek bruntálského střediska Slezské diakonie si vyslechla včera za zavřenými dveřmi ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Dívce, která ministryni Marksové svůj příběh vyprávěla, neřekne nikdo ve středisku jinak, než Popelka, to podle známé pohádkové a oblíbené postavy. I ona si zažila těžké chvíle v neúplné rodině, a díky pracovníkům střediska stojí dnes na vlastních nohách. Má bydlení, pracuje, a kolem sebe má hodné lidi.

Slezská diakonie byla první

Bruntálským střediskem provedly ministryni a její doprovod Šárka Gaudková, vedoucí oblasti Slezské diakonie pro Bruntál, Krnov a Nový Jičín společně s Barborou Gavendovou, vedoucí sociálních služeb v krizových situacích v Bruntále.

"Prošli jsme u nás azylový dům pro muže Bethel a azylový dům pro matky s dětmi Chana a míříme dál," řekla Deníku během prohlídky Barbora Gavendová.

Mistryně se dozvěděla, že Slezská diakonie pomáhá potřebným z Bruntálu a okolí již odroku2002. Začalo to péčí pro muže, následně přibylo v roce 2013 středisko pro ženy a děti.

"Byli jsme se službou Bethel první, kterou vstupovala Slezská diakonie na "trh" sociálních služeb v bruntálském okresu," prozradila Barbora Gavendová.

Ministryně Marksová se seznámila i s dalšími obyvateli diakonie, a následně odjela na Úřad práce v Bruntále. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová zavítala do bruntálského okresu na pozvání poslance Parlamentu ČR Ladislava Velebného podruhé. Poprvé to bylo na podzim loňského roku, kdy zajížděla do Krnova a na Osoblažsko.

Stejné téma: nezaměstnanost

V Dívčím Hradě si tehdy prohlédla neobydlené bytové domy a na obecním úřadě se setkala se starosty obcí a poskytovateli sociálních služeb na Osoblažsku. Tématem jednání byla vysoká nezaměstnanost, sociální vyloučení a řešení mnohých navazujících problémů. Podobnými tématy se ministryně zabývala při včerejší návštěvě Bruntálu, Moravskoslezského Kočova a Krnova.

"Sociální problematika je opravdu problémem, který tíží nejen bruntálský okres. Proto jsme se setkali s ředitelem bruntálského Úřad práce Milanem Hornou, hovořili o Aktivní politice zaměstnanosti, tématem návštěvy vašeho regionu bylo i další aktuální téma sociálního bydlení. Terénní pracovníci poskytli mnoho cenných informací," řekla ministryně Michaela Marksová.

V Bruntále se setkala ministryně rovněž s vládním zmocněncem Jiřím Ciencialou.

"Je spíše orientován na průmysl, a my máme za to, že s průmyslem zaměstnanost přímo souvisí. My usilujeme dlouhodobě o oživení zaměstnanosti okresu," dodal poslanec Ladislav Velebný.

Zdroj: Bruntálský a Krnovský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 30.6.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 03:32.