Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Červen:

Projekt "Vzdělávejte se pro růst! – Moravskoslezský kraj" podpořil zaměstnavatele (Moravskoslezský deník)

Projekt realizovaný Úřadem práce ČR, krajskou pobočkou v Ostravě, byl zaměřen na podporu zaměstnavatelů, kterým se podařilo překonat hospodářskou recesi. Jak uvedla manažerka projektu Jitka Vegrichtová z ostravské krajské pobočky Úřadu práce ČR, důraz byl kladen na školení, která pomohou zvýšit udržitelnost zaměstnání a zaměstnatelnost na trhu práce.

Při schvalování žádostí zaměstnavatelů komise Úřadu práce ČR posuzovala aktuální situaci na lokálním trhu práce a řídila se kritérii, jakými jsou například významnost odvětví a daného podniku v regionu, nezbytnost vzdělávání zaměstnanců či přínos dané vzdělávací aktivity pro zaměstnance.

Do projektu, který byl financován z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR, bylo podáno zaměstnavateli z Moravskoslezského kraje celkem 236 žádostí s finančními požadavky ve výši přes 134 milionů. Z těchto požadavků na finanční příspěvky určené na vzdělávání a mzdové náklady byly nakonec schváleny prostředky přibližně ve výši 77,6 milion korun, podpořeno nebylo 72 žádostí. Díky těmto financím bylo schváleno 878 školicích aktivit téměř pro 6400 zaměstnanců. Zaměstnavatelé nakonec zařadili do 772 zrealizovaných školicích aktivit 5245 zaměstnanců. Úspěšnost vzdělávacích aktivit se dle průběžných výsledků pohybuje kolem 96 procent.

Na úspěšný projekt "Vzdělávejte se pro růst! – Moravskoslezský kraj" už v loňském roce plynule navázal podobně laděný projekt nazvaný "Vzdělávejte se pro růst v MSK II".

Zdroj: Moravskoslezský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 26.6.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 14:26.