Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Červen:

Ministři chtějí víc peněz na zdravotní péči v sociálních službách (ceskenoviny.cz)

"Spodní hranice je jedna miliarda a horní hranice je 1,5 až ke dvěma miliardám z pohledu toho, co chybí na dokrytí zdravotní složky v zařízeních tohoto typu," řekl Němeček během dnešní návštěvy benešovského domova pro seniory.
"Oba jsme se shodli, že je potřeba jednat s panem ministrem financí," doplnila ho Marksová.

Podle Němečka je nutné, aby stát chybějící prostředky doplnil, a to posílením zdravotního pojištění nebo státními penězi, které půjdou přímo za klientem. Kdo příslušný materiál bude předkládat, není podle Němečka podstatné a vyplyne to z meziresortního jednání. Podle ministra by celý systém mohl být posílen už v příštím roce.

Deficit je podle ministrů důsledkem stárnutí populace. Prodlužuje se průměrný věk dožití a zvyšují zdravotní problémy seniorů a zdravotně postižených.

"Není možné, aby sociální služby nedostaly zaplaceno za zdravotní úkony, které poskytnou svým klientům," zdůraznila Marksová.

Autor: ČTK
Zdroj: ceskenoviny.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 25.6.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 12:53.