Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

Obsah položky MPSV zve 21. června na oslavu „Dne otců“ v rámci TÁTAFESTU:

MPSV zve 21. června na oslavu „Dne otců“ v rámci TÁTAFESTU

Návštěvníci Tátafestu se mohou těšit také na:

  • český animační tým, varietní program plný dovednostních soutěží, sportovní a taneční show, malování na obličej, lukostřelbu či bude připravena atrakce malování pískem, a to vše v rámci doprovodného programu MPSV.
  • Na místě budou také informativní stánky ÚP ČR, ČSSZ a MPSV. Lidé mohou získat informace např. z oblasti rodičovského příspěvku, příspěvku na dítě či peněžité pomoci v mateřství (tzv. mateřská) nebo z oblasti zaměstnanosti. Nejen prarodičům odpovíme na otázky kolem oblasti důchodů. Součástí poradenství budou také informace k prorodinným opatřením a aktivitám MPSV.
  • Na Tátafestu bude vyhlašována značka „Tátové vítáni“ zaměstnavatelům podporujícím aktivní otcovství svých zaměstnanců a také ocenění „Táta roku,“ kterého nominují jeho blízcí, spolupracovníci, zaměstnavatelé, rodinná centra apod.
  • Letošní ročník bude věnován i pěstounské péči a tátům, kteří se do pěstounství zapojují.

Den otců je svátek, který pochází z USA a s nápadem na jeho vznik přišla žena - Sonora Smart Dodd, jejíž otec – vdovec se staral o pět dětí. Poprvé se tento svátek slavil v roce 1910. Dnes se slaví nejen v USA, ale i v Evropě, vždy třetí neděli v červnu.

Mediálním partnerem oslavy „Dne otců“ v rámci TátaFestu je Rádio Impuls.

ilustrační foto

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 18.6.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2019 000 12:07.