Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Červen:

Absolventi mají vyšší šance, půl roku jim může dotovat plat úřad práce (Prachatický deník)

Úřad práce opět poskytne zaměstnavatelům, kteří se rozhodnou zaměstnat absolventy škol, příspěvek.

"Pro ty, co se přijdou registrovat do evidence uchazečů o zaměstnání, jsme připravili zajímavý dotační program podpory jejich pracovního uplatnění. Finanční podpora z tohoto programu je zaměřena na věkovou kategorii do 30 let věku s minimálními praktickými zkušenostmi. V případě, že zaměstnavatel přijme do pracovního poměru uchazeče o zaměstnání, absolventa školy, může získat od úřadu práce dotaci na úhradu mzdových nákladů ve výši až 18 tisíc korun měsíčně," uvedl Josef Lácha, vedoucí oddělení trhu práce prachatického úřadu práce.

Příspěvek je poskytován po dobu šesti měsíců. Cílem programu je co nejrychlejší začlenění mladých lidí do pracovního procesu a je zaměřen na zajištění jejich praktických dovedností a pracovních návyků.

"Po ukončení období poskytování měsíčních dotací, tedy zmíněného půl roku, není již v tomto programu zaměstnavatel nijak vázán k úřadu práce. Záleží tedy jen na jeho rozhodnutí, zda bude pracovní vztah pokračovat i bez dotace úřadu práce, nebo po půl roce skončí," doplnil Josef Lácha.

Dotazy k programu od zaměstnavatelů, studentů či jejich rodičů zodpoví pracovníci úřadu práce.

Zdroj: Prachatický deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 5.6.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.2. 2018 000 04:30.