Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Květen:

Pro rodinu. Jablonec v popředí (Jablonecký deník)

"V Jablonci se staráme o celou rodinu," vysvětluje Pavel Svoboda, náměstek jabloneckého primátora fakt, že město dosáhlo na 2. místo v soutěži Obec přátelská rodině.

Spolu s diplomem získalo město i šek na 275 tisíc korun, které obratem předalo Domu dětí a mládeže Vikýř.

"Podpora rodin je jednou z mých priorit. Jsem ráda, že se každý rok rozšiřují počty starostů a zastupitelů, kteří při práci pro obec myslí také na zlepšení života rodin," uvedla ministryně Marksová na slavnostním předávání.

Obce se utkaly v pěti kategoriích, ministerstvo práce a sociálních věcí mezi vítěze šest milionů korun.

Jablonec nad Nisou v roce 2008 soutěž vyhrál a bral 1,5 milionu korun, díky nimž vznikly třeba i webové stránky www.jabloneckarodina.cz.

"Na stránkách jsou informace pro celou rodinu od batolete, přes svatbu a manželství až po seniory, nevyhýbají se ani problematickým situacím a snaží se tam poradit, kde hledat pomoc. Jsou zde aktuální informace, pozvánky, ale i katalog sociálních služeb," konstatuje náměstek Pavel Svoboda, do jehož rezortu prorodinná politika spadá.

Zdroj: Jablonecký deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 2.6.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 16:45.