Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015:

Květen

Obsah položky Květen:

 • Pro rodinu. Jablonec v popředí (Jablonecký deník)
  ilustrační fotoJablonec n. N. získal 2. místo v soutěži Obec přátelská rodině. S diplomem dostal i šek na 275 tisíc korun, které věnuje DDM Vikýř.
  Jablonecký deník, 30. 5. 2015
 • Lysice vyhrály devět set tisíc (Blanenský deník)
  ilustrační fotoObec přátelská rodině za rok 2014. Takovým titulem se nyní pyšní Lysice. Zúčastnily se totiž soutěže, kterou vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí a zvítězily. Kromě prestižního ocenění se však Lysičtí mohou radovat i z devíti set tisíc korun, které jim vítězství přineslo. Soutěž vyhlásilo ministerstvo už po sedmé.
  Blanenský deník, 28. 5. 2015
 • Děčín získal 2. místo v soutěži Obec přátelská rodině (parlamentnilisty.cz)
  ilustrační fotoObec přátelská rodině, tímto titulem se od včerejšího dne může pyšnit město Děčín, které uspělo v kategorii měst s počtem obyvatel nad 50 tis. a získalo tak stoprocentní dotaci ve výši 275 tis. Kč.
  parlamentnilisty.cz, 27. 5. 2015
 • Romská ghetta v Česku: Jejich počet se zdvojnásobil, žije v nich 115 tisíc lidí (blesk.cz)
  ilustrační fotoPočet vyloučených lokalit se za posledních 9 let v Česku zdvojnásobil. Vyplývá to z analýzy ministerstva práce a sociálních věcí. Jaké je řešení toho, aby se lidé z ghett začlenili do většinové společnosti, představila na tiskovce ministryně Michaela Marksová.
  blesk.cz, 27. 5. 2015
 • V Česku je 606 ghet. Jejich počet se od roku 2006 zdvojnásobil (denik.cz)
  ilustrační fotoJeště před devíti lety úřady registrovaly v České republice 310 ghett. Nyní jich analýza společnosti GAC pro ministerstvo práce a sociálních věcí napočítala 606 v 297 městech. Počet vyloučených lokalit podle této zprávy vzrostl ve všech krajích, nicméně v Karlovarském a Moravskoslezském kraji se ztrojnásobil. V ghettech žije až 115 tisíc lidí.
  denik.cz, 27. 5. 2015
 • Nárůst počtu stoletých a starších lidí se zastavil (Právo)
  ilustrační fotoNárůst počtu stoletých a starších lidí se v letošním roce v Česku zastavil. Ke konci března jich trojciferné jubileum už oslavilo 685. Za poslední čtyři roky přibyly zhruba dvě stovky lidí starších sta let, vrcholných 707 jich bylo na konci loňského roku. Jasně mezi nimi převažují ženy.
  Právo, 27. 5. 2015
 • Potvrzeno: Jablonec je přátelský rodině (MF Dnes)
  ilustrační fotoJablonec nad Nisou obsadil v 7. ročníku soutěže Obec přátelská rodině 2014 ve své kategorii 2. místo. Ocenění je spojené s neinvestiční dotací Ministerstva práce a sociálních věcí ze státního rozpočtu na podporu prorodinných aktivit ve výši 275 tisíc korun, kterou město věnuje na dovybavení Domu dětí a mládeže Vikýř.
  MF Dne, 27. 5. 2015
 • Olomouc má cenu ministerstva za obec přátelskou rodině (parlamentnilisty.cz)
  ilustrační fotoOlomouc se pyšní titulem "Obec přátelská rodině 2015". Cenu Ministerstva práce a sociálních věcí dnes v Praze převzal náměstek primátora Ladislav Šnevajs a vedoucí odboru sociálních věcí magistrátu Michal Majer.
  parlamentnilisty.cz, 26. 5. 2015
 • Pro 8 sourozenců se našlo lepší místo, chce je i matka (MF Dnes)
  ilustrační fotoÚřadům se podařilo najít vhodné zařízení, kam by se mohlo přesunout osm dětí Lenky K. z Ústí. Sourozenci včetně roční holčičky jsou nyní v ústavu pro mládež s poruchami chování ve Žluticích na Karlovarsku, kam je poslal soud na návrh ústeckého magistrátu, což vzápětí zkritizovalo ministerstvo práce a sociálních věcí s tím, že na takové místo nepatří. Děti tak nyní mají velkou šanci, že se dostanou do podstatně lepšího prostředí.
  MF Dnes, 26. 5. 2015
 • Třebíč je přátelská rodině (Žďárský deník)
  ilustrační fotoVítězem soutěže Obec přátelská rodině ve velikostní kategorii měst s deseti až padesáti tisíci obyvateli se za rok 2014 stala Třebíč. Soutěž každoročně vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky a Stálá komise Parlamentu pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny.
  Žďárský deník, 26. 5. 2015
 • Město Třebíč je nejvíc přátelské rodině (novinkyvysocina.cz)
  ilustrační fotoVítězem soutěže Obec přátelská rodině ve velikostní kategorii měst s 10 až 50 tisíci obyvateli se za rok 2014 stala Třebíč. Cílem soutěže je podpora vytváření takových prorodinných opatření a aktivit v českých obcích, které pomáhají vytvářet prorodinnou atmosféru v české společnosti, především na místní úrovni. Soutěž každoročně vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a Stálá komise Parlamentu pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny.
  novinkyvysocina.cz, 20. 5. 2015
 • Exekucí důchodců v regionu přibývá
  ilustrační fotoExekucí na důchod v Karlovarském kraji (KK) rok od roku přibývá. Zatímco v roce 2013 jich Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ), která důchody vyplácí, evidovala 18 165, vloni jich bylo o asi 1200 víc, celkem 19 363 exekucí.
  Právo, 20. 5. 2015
 • Ministerstvo chystá nový systém péče o blízké (denik.cz)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí chce zavést ošetřovatelskou dovolenou pro blízké osoby, která by mohla trvat i několik měsíců nebo let. Zaměstnavatel by musel svému zaměstnanci držet pracovní místo stejně jako například v případě rodičovské dovolené. Lidé, kteří pečují o své blízké, by tak neměli přijít o práci. Na dnešní tiskové konferenci v Poděbradech to řekla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová (ČSSD).
  denik.cz, 15. 5. 2015
 • Minimální mzda by měla růst o 700 korun ročně, navrhuje ministerstvo (novinky.cz)
  ilustrační fotoPodle propočtů ministerstva práce a sociálních věcí by měla minimální mzda v příštích letech stoupat alespoň o 700 korun ročně. Jenom tak se podle resortu podaří naplnit záměr kabinetu, aby dosahovala 40 procent průměrné mzdy. O jejím zvýšení bude v pondělí jednat tripartita. Odboráři chtějí od příštího roku růst o 1000 korun, zaměstnavatelé navrhují 500.
  novinky.cz, 15. 5. 2015
 • Obědy pro chudé české děti: Zaplatí se z peněz EU 20 milionů jídel? (blesk.cz)
  ilustrační fotoV Česku je podle odhadů ministerstva práce a sociálních věcí 100 tisíc chudých dětí. Jejich rodiče pobírají dávky a nemůžou jim ani zaplatit obědy ve školních jídelnách. Podaří se pro ně získat 600 milionů z Evropské unie?
  blesk.cz, 15. 5. 2015
 • Karlovarský kraj postupně zvelebuje domovy pro seniory (novinky.cz)
  ilustrační fotoKarlovarský kraj úspěšně pokračuje v rekonstrukci Domova pro seniory v Lázních Kynžvart a Domova pro seniory Skalka v Chebu. V rámci stavebních úprav došlo nejenom k zateplení budov a výměně oken, ale modernizací prochází i vnitřní prostory. Klienti obou zařízení se tak mohou těšit na zbrusu nové pokoje. Karlovarský kraj uspěl v programu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR (MPSV) a získal dotaci ve výši 31,5 miliónu korun na další modernizaci vnitřní části domova.
  novinky.cz, 13. 5. 2015
 • Nezaměstnanost v dubnu klesla na 6,7 procenta (denik.cz)
  ilustrační fotoNezaměstnanost se v dubnu snížila na 6,7 procenta z březnových 7,2 procenta. Počet nezaměstnaných klesl pod půl milionu, bez práce bylo 491.585 lidí. Zaměstnavatelé nabízeli 83.692 volných míst, což je nejvíce od prosince 2008, uvedl dnes Úřad práce ČR.
  denik.cz, 12. 5. 2015
 • Volných míst je nejvíce od začátku krize, hlásí úřady práce (aktualne.cz)
  ilustrační fotoCelkem 83 692 volných pracovních míst nabízeli zaměstnavatelé prostřednictvím úřadů práce ke konci letošního dubna, což je nejvíce od prosince 2008. Oproti letošnímu březnu přibylo 7 642 volných míst, oproti loňskému dubnu dokonce 39 446.
  aktualne.cz, 12. 5. 2015
 • Děti z chudých rodin by mohly mít placené školní obědy
  ilustrační fotoPraha - Dětem ze sociálně slabých rodin, které navštěvují mateřské a základní školy, by mohly být placeny obědy ve školních jídelnách. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová (ČSSD) a ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) v úterý jednali o možném využití evropských dotací pro tyto účely. ČTK o tom informovalo ministerstvo práce.
  aktuálně.cz, 5. 5. 2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 13.12. 2018 000 06:45.