Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Květen:

Lysice vyhrály devět set tisíc (Blanenský deník)

"Letošního ročníku se účastnilo šestnáct obcí, měst i městských částí z celé České republiky. Ty byly podle počtu obyvatel rozdělené do pěti kategorií," přiblížil mluvčí Ministerstva práce a sociálních věcí Petr Habáň.

Lysice ovládly kategorii obcí od jednoho do tří tisíc obyvatel.

"Máme z toho velkou radost. Pro rodinným aktivitám se v Lysicích věnujeme už dlouho a této soutěže jsme se letos nezúčastnili poprvé. Na kontě už máme jedno první místo z roku 2009," řekl místostarosta Lysic Radek Kratochvíl.

Peníze spolkům

Velkou zásluhu na vítězství v posledním ročníku podle něj mají zastupitelky Lysic Markéta Horáková a Zuzana Studýnková.

"Zpracovaly totiž koncepci strategického rozvoje aktivit pro rodiny. Do této koncepce se zahrnuly všechny akce, které v Lysicích pro rodiny děláme, a také plán, jak dál pokračovat," řekl Kratochvíl.

Potom už stačilo podat přihlášku.

"Komise naše aktivity vyhodnotila jako nejlepší. Vyhráli jsme tak devět set tisíc korun ve formě neinvestičních dotací," uvedl Kratochvíl.

Částku Lysičtí rozdělí mezi tamní spolky.

"Svolali jsme na schůzi zástupce všech fungujících spolků a organizací a ti předložili svoje návrhy. V tomto roce nás tak čeká mnoho různých akcí. Například senioři se mohou těšit na zájezd, v plánu jsou i různé besídky, hasiči pořídí pro kulturní akce velký party stan a zkrátka nepřijdou ani ostatní spolky," dodal Kratochvíl.

Zdroj: Blanenský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 29.5.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 17:12.