Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Květen:

Děčín získal 2. místo v soutěži Obec přátelská rodině (parlamentnilisty.cz)

"Do soutěže jsme vstupovali s projektem Město pro rodiny, který navazuje na strategický dokument Koncepce prorodinné politiky města Děčín pro období 2014 - 2018, jehož cílem je podpořit rodinu v celém jejím generačním spektru," řekla Hana Cermonová, náměstkyně primátorky.

Právě z dotačních peněz by se měl projekt zaměřený na seniory, rodiče a děti realizovat. Město totiž chce podpořit nejen kulturní aktivity pro různé věkové kategorie, rozšířit infrastrukturu přebalovacích koutů, ale také rozvíjet cyklistiku.

"V rámci projektu chceme podpořit akce, které jsou zaměřeny na aktivní trávení času jak seniorů, tak rodičů s dětmi. To znamená, že část peněz chceme použít například na podporu aktivit na zámku, na nákup her do knihovny, věnovat se ale také chceme klubové činnosti seniorů nebo pořídit interaktivní hry do Aquaparku," doplnila Hana Cermonová.

Ministerstvo práce a sociálních věcí soutěž o titul Obec přátelská rodině a finanční dotaci na aktivity, které podpoří rodiny, vyhlašuje již sedm let. Ocenění a šeky s peněžní dotací předala vítězům ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Letošního ročníku se zúčastnilo 16 obcí.

Zdroj: parlamantnilisty.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 29.5.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.2. 2018 000 04:29.