Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Květen:

Nárůst počtu stoletých a starších lidí se zastavil (Právo)

Vyplývá to z informací České správy sociálního zabezpečení o počtu lidí, kterým vyplácí důchody.

Mezi nejstarší lidi patří v současné době dvě ženy, kterým bylo 107 let. Jedna je ze Zlínského a druhá z Jihomoravského kraje.

V domově pro seniory v Buchlovicích na Uherskohradišťsku žije Frieda Táborová, která loni v listopadu oslavila 107 let.

"V rámci jejího věku se jí daří dobře, patří k našim vitálnějším obyvatelům," řekla v úterý zástupkyně domova.

Prvenství dosud držela Marie Behenská z Plzně, která minulý týden zemřela ve věku 110 let. Nejstarší Češkou byla od letošního 7. ledna, kdy zemřela tehdy 109letá Vlastimila Češková z Jarcové na Vsetínsku.

Vůbec nejstarším obyvatelem České republiky byla Emílie Doležalová z Ochozu u Brna, která zemřela 17. listopadu 2004 ve věku 110 let a 153 dní. Z 685 lidí, kteří už oslavili sté narozeniny, je mužů jen 94. Dvěma nejstarším z nich je 106 let a žijí v Praze a ve Zlínském kraji. Přesně stoletých Čechů bylo v březnu 296, zhruba každý osmý z nich je muž. Nejvíce sto a víceletých lidí má svou adresu v Praze a v Jihomoravském kraji.

Zdroj: Právo

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 27.5.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 13:26.