Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ministryně v médiích » Rok 2015 » Květen:

Na Toužimsku funguje nové centrum sociálních služeb (rozhlas.cz)

Projekt na vybudování centra připravili trapisté z nedalekého kláštera Nový Dvůr. Objekt nabídne obyvatelům sociálně vyloučených lokalit například plně vybavený multifunkční sál, truhlářskou a keramickou dílnu či hovornu. Celkové náklady na jeho rekonstrukci se vyšplhaly na 17 milionů korun. Slavnostní pásku přestřihla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová spolu s biskupem Františkem Radkovským a výkonnou ředitelkou Českého západu Evou Halbrštátovou.

„K výsledku, kterého jsme společně dosáhli, bylo potřeba hodně úsilí, trpělivosti a spolupráce. Je třeba za ni poděkovat všem, kteří se na celém projektu podíleli,“ uvedla Eva Halbrštátová.

Od nového objektu si pracovníci obecně prospěšné společnosti slibují, že se zlepší podmínky pro pořádání nejrůznějších aktivit i sociálních služeb.

„Skláníme se nad úsilím, se kterým lidé z Dobré Vody pracují. Jejich výsledky jsou učebnicovým příkladem. Mohli by o tom vyučovat,“ doplnil náměstek hejtmana Karlovarského kraje Miloslav Čermák.

Obecně prospěšná společnost Český západ vznikla v roce 2001. Ve vyloučených lokalitách Tepelska a Toužimska poskytuje sociální služby pro rodiny s dětmi a terénní programy. Jejich náplní je podpora rodin při vzdělávání dětí, podpora volnočasových aktivit jako prevence kriminality, poskytování základního sociálního poradenství a zvyšování informovanosti uživatelů o jejich právech a povinnostech.

Zdroj: rozhlas.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 20.5.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 03:31.