Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Duben:

Doplatek na bydlení: obec musí souhlasit (Pražský deník)

Dlouhodobých ubytoven, kterých se nové nařízení týká, je v ČR 375. Ministryně Michaela Marksová (ČSSD) včera důrazně apelovala na obce, aby "nezdržovaly".

Novou podmínku, že obec musí souhlasit s udělením doplatku, vložil do zákona šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. Souhlasili s tím i starostové, kterým by novinka mohla pomoci vypoklonkovat některé problémové lidi.

Ovšem pozor. Pokud obec souhlas s vyplacením doplatku nedá, neznamená to, že se člověka z ubytovny zbaví. Musí mu najít jiné bydlení, třeba v azylovém domě.

"MPSV věří, že obce tuto svoji novou pravomoc uchopí rozumně a že souhlas neudělí jen v jednotlivých odůvodněných případech s vědomím, že je nutné těmto osobám nalézt jiné bydlení, kam budou moci být dávky na bydlení poskytnuty," uvedlo ministerstvo v prohlášení zaslaném Deníku.

Zdroj: Pražský deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 23.4.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 14:48.