Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ministryně v médiích » Rok 2015 » Duben:

Pakt zaměstnanosti využijí i vysoké školy (MF Dnes)

"Jedním z cílů by mělo být hledání pracovníků v případě, že se kraji přihlásí investor se záměrem vytvoření velkého množství pracovních míst," uvedla ministryně práce a sociálních věcí Marksová.

Pakt také předpokládá zavádění prvků duálního vzdělávání, tedy propojení studia na technické škole a přípravy studenta v odborné firmě.

Společně s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým podepsali memorandum také zástupci Úřadu práce, Krajské hospodářské komory či Českomoravské konfederace odborových svazů.

"Dílčí jednání sice probíhají dlouhou dobu, ale nová autorita v podobě Paktu zaměstnanosti bude záležitosti řešit a přenášet dál k dalším hráčům, jelikož koordinace investiční činnosti v kraji musí mít logiku, o kterou se snažíme již nyní, a to například modernizací silnic také podle potřeb významných zaměstnavatelů," uvedl hejtman Martin Netolický.

Podobný model je kromě Evropské unie využíván i v Kanadě, USA nebo na Novém Zélandu.

Zdroj: MF Dnes

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 15.4.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 03:14.