Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ministryně v médiích » Rok 2015 » Duben:

Michaela Marksová: Rozhovor - Už 100 tisíc dlouhodobě nezaměstnaných se vrátilo do práce díky speciálním programům (Frekvence1)

Lubka PONÍŽILOVÁ, moderátorka:
Už 100 tisíc dlouhodobě nezaměstnaných se vrátilo do práce díky speciálním programům. Osvědčil se hlavně ten s názvem Vzdělávejte se pro růst pracovní příležitosti. Zaměřuje se na veřejně prospěšné práce a podporuje také společensky účelná pracovní místa. Co dalšího vláda chystá, to říká ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová.

Michaela MARKSOVÁ TOMINOVÁ, ministryně práce a sociálních věcí /ČSSD/:
Je naprosto stěžejní, aby tady byla ta pravá pracovní místa, to znamená, bez těch dotací z úřadu práce. To se udělá mimo jiné tím, že tato vláda se skutečně aktivně snaží nalákat sem investory a podpořit vznik nových pracovních míst.

Lubka PONÍŽILOVÁ, moderátorka:
Dál chce vláda motivovat zaměstnavatele k zaměstnávání například žen po mateřské slevami na sociálním pojištění. Materiál už je připraven a čeká na projednání.

Zdroj: Frekvence 1

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 10.4.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 07:17.