Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Duben:

Přehled přes tablet nebo online objednání. Takové novinky připravila ČSSZ (podnikatel.cz)

Neztrácejte čas, domluvte si schůzku na ČSSZ online

Skrze novou aplikaci se mohou uživatelé domluvit schůzku na okresní pobočce ČSSZ online. Smyslem online objednání je podle ČSSZ v tom, aby si poplatník mohl naplánovat termín schůzky tak, aby mu co nejlépe vyhovoval a dobře zapadal do časového rozvrhu. Možnost navštívit OSSZ bez předchozího objednání je pochopitelně zachována.

Všichni klienti – tedy občané, zaměstnavatelé a podnikatelé – mohou tento systém objednávání využít od konce letošního března. Přijít se poradit nebo si vyřídit záležitosti týkající se agendy sociálního zabezpečení lidé mohou bez objednání i nadále každý pracovní den, tedy od pondělí do pátku, v běžných úředních hodinách OSSZ, vysvětluje mluvčí ČSSZ Jana Buraňová.

Online objednání je zatím v pilotním provozu. Vyvinula si ho sama ČSSZ bez pomoci externích firem. Dle vyjádření Buraňové tak systém vznikl s minimálními náklady a v relativně krátkém čase.

Vyplňte Přehled i na tabletu či mobilu

Další novinkou je možnost vyplnit si Přehled o příjmech a výdajích OSVČ i na tabletu či mobilním zařízení. K tomu je však nutná aplikace FormApps Mobile, která je dostupná pro iOS zařízení i pro smart zařízení s operačním systémem Android. Poté již stačí navštívit ePortál ČSSZ a na stránce Přehledu, tiskopis vyplnit a případně i rovnou odeslat.

Pokud uživatel zvolí tlačítko „Vyplnit tiskopis s přihlášením“, budou mu při práci s tímto formulářem automaticky předvyplněny identifikační údaje z databází ČSSZ – vyplnění tiskopisu není podmíněno přihlášením se do „datovky“, přihlášení za pomoci přihlašovacích údajů do datové schránky znamená zmíněné usnadnění při vyplňování, uzavírá pro server Podnikatel.cz Buraňová.

Zdroj: podnikatel.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 3.4.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 17:11.