Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Březen:

Stáže přinášejí studentům praxi, zaměstnavatelům spolehlivé zaměstnance (Domažlický deník)

Projekt Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání 2 je atraktivní příležitostí pro žáky posledního ročníku středních škol a studenty posledních dvou semestrů vyšších odborných a vysokých škol, přičemž předposlední ročníky se mohou zapojit už o letních prázdninách. Mimo finanční odměnu za každou odstážovanou hodinu mohou studenti prostřednictvím stáže získat praktické zkušenosti a cenné kontakty do budoucna. Na druhé straně poskytuje projekt ideální možnost všem soukromým subjektům a neziskovým organizacím vyzkoušet si studenta až na dobu čtyř měsíců bez počátečních investic. Pokud se stážista osvědčí, může s ním firma navázat další pracovní kontakt. Podmínkou pro poskytovatele stáže je, aby působil na trhu déle než jeden rok a měl k dispozici nejméně jednoho zaměstnance na hlavní pracovní poměr, zaměstnaného alespoň šest měsíců, který by byl schopen stáž mentorovat.

Systém se osvědčil v prvním kole Stáže pro mladé 1, ve kterém se úspěšně uskutečnilo 940 stáží. Pro navazující projekt je proto naplánováno až 2 700 stáží, zájemci a poskytovatelé se tedy mohou stále hlásit. Registrace do projektu probíhá přes webové stránky www.stazepromlade.cz, kde je k dispozici nabídka více než 130 pracovních pozic napříč obory. Najdete zde např. stavebnictví, strojírenství, IT, dopravu a logistiku, pohostinství, gastronomii a cestovní ruch, ale také finance nebo administrativu. Časové dotace jednotlivých stáží se pohybují v rozmezí 50 až 300 hodin a dobu realizace lze rozložit do jednoho až čtyř měsíců. Po úspěšném ukončení stáže jsou poskytovateli proplaceny předem stanovené náklady.

Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání 2 jsou realizovány Fondem dalšího vzdělávání, příspěvkovou organizací Ministerstva práce a sociálních věcí. Projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Zdroj: Domažlický deník

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 31.3.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 02:16.