Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás:

Ministryně v médiích

Obsah položky Ministryně v médiích:

 • (Soubor typu .pdf)Stát jako garant placení výživného
  ilustrační foto
 • (Soubor typu .pdf)Ministryně Němcová: Důchody nesmějí příliš zatížit příští generace
  ilustrační foto Vláda Andreje Babiše slibuje zvýšení důchodů od ledna 2019 v průměru o víc než 900 korun. Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová (ANO) v rozhovoru pro Právo řekla, že neméně důležitá je i reforma celého důchodového systému, aby krátkodobý zájem nepřevážil, a tím nepoškodil budoucí generace.
 • (Soubor typu .pdf)Nižší důchody by měly růst rychleji, změny podpořila vláda
  ilustrační fotoVláda v demisi schválila návrh novely zákona o důchodovém pojištění, která počítá se změnou v pevné výměře důchodů, která je pro všechny stejná. Nově by měla odpovídat deseti procentům průměrné mzdy místo nynějších devíti procent. Podle propočtů vlády by měli důchodci dostat od ledna včetně obvyklé valorizace přidáno minimálně 540 korun. Změny ještě musí schválit parlament.
 • Rozhovor: Otcovská dovolená, TV Barrandov
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová poskytla pro TV Barrandov rozhovor k zavedení tzv. otcovské, která začala platit od 1. února letošního roku.

  TV Barrandov, 1. 2. 2018
 • Němcová se chce soustředit na změny v penzích či náhradní rodiny (blesk.cz)
  Na změny v důchodech, přípravu penzijní reformy, náhradní rodinnou péči či propojení sociální a zdravotní péče se chce soustředit nová ministryně práce Jaroslava Němcová. Řekla to dnes večer po svém nástupu do úřadu, kam ji uvedl premiér Andrej Babiš (oba ANO). Podle něj je pro jeho kabinet resort práce a sociálních věcí stěžejní a nová šéfka by se měla zaměřit nejen na penze, ale i na fungování úřadů práce a součinnost s ministerstvem zdravotnictví.

  blesk.cz, 13. 12. 2017

Archiv starších článků a rozhovorů:

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.6. 2018 000 23:57.