Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás:

Ministryně v médiích

Obsah položky Ministryně v médiích:

 • Němcová se chce soustředit na změny v penzích či náhradní rodiny (blesk.cz)
  Na změny v důchodech, přípravu penzijní reformy, náhradní rodinnou péči či propojení sociální a zdravotní péče se chce soustředit nová ministryně práce Jaroslava Němcová. Řekla to dnes večer po svém nástupu do úřadu, kam ji uvedl premiér Andrej Babiš (oba ANO). Podle něj je pro jeho kabinet resort práce a sociálních věcí stěžejní a nová šéfka by se měla zaměřit nejen na penze, ale i na fungování úřadů práce a součinnost s ministerstvem zdravotnictví.

  blesk.cz, 13. 12. 2017
 • Marksová: Další zvyšování mezd je cestou jak bránit odlivu lidí (genusplus.cz)
  ilustrační fotoDalší zvyšování minimální mzdy je podle ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové jednou z cest, jak zabránit odlivu pracovníků zejména v pohraničních oblastech Česka. Novinářům to řekla po jednání se saským ministrem hospodářství, práce a dopravy Martinem Duligem v Novém Městě pod Smrkem na Liberecku. Nedostatek pracovních sil ale trápí zaměstnavatele na obou stranách hranice.

  genusplus.cz, 13. 10. 2017
 • Další zvyšování mezd je cestou jak bránit odlivu lidí, myslí si Marksová (EuroZprávy.cz)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) se domnívá, že jednou z cest, jak zabránit odlivu pracovníků zejména v pohraničních oblastech Česka, je další zvyšování minimální mzdy.

  EuroZprávy.cz, 12.10. 2017
 • Státní příspěvek pro zaměstnávání handicepovaných se zvýší na 12 tisíc korun měsíčně (ČRo)
  ilustrační fotoStátní příspěvek pro zaměstnávání handicepovaných se zvýší na 12 tisíc korun měsíčně. Poslanci na druhý pokus schválili vládní návrh zákona o zaměstnanosti. Tato dotace je hlavně pro takzvané chráněné dílny. ČRo, 5. 9. 2017
 • Ministryně Marksová byla hostem pořadu Otázky Václava Moravce (ČT 24)
  ilustrační foto Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová vystoupila v neděli 3. září v pořadu Otázky Václava Moravce. Na záznám pořadu se můžete podívat zde.

  Zdroj: ČT 24
 • Nejvyšší růst minimální mzdy (ČT 1)
  ilustrační foto Vláda schválila historický růst minimální mzdy. Pracovníci s nejnižším příjmem si od příštího roku polepší o 1 200 měsíčně, budou pobírat 12 200 korun. Navýšení prosadila ČSSD spolu s většinou ministrů hnutí ANO. Nesouhlasil jenom šéf financí Ivan Pilný. Podle koalice má tento krok motivovat nezaměstnané k práci.

  ČT 1, 21. 8. 2017
 • Marksová podepsala memorandum o spolupráci s firmou ŠKODA AUTO (e-sondy.cz)
  ilustrační foto Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) podepsala s vedením společnosti ŠKODA AUTO, konkrétně s členem představenstva Bohdanem Wojnarem, memorandum o spolupráci. Memorandum reaguje na aktuální vývoj na českém trhu práce, zejména na nedostatek vhodné pracovní síly nebo dopady tzv. 4. průmyslové revoluce.

  e-sondy.cz, 25. 7. 2017
 • Ministryně Marksová: Lidé, kteří se obětavě starají o duševně nemocné blízké, si pomoc zaslouží (helpnet.cz)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí uvolnilo z Operačního programu zaměstnanost (OPZ) sto milionů korun na podporu péče o duševně nemocné osoby a na rozvoj domácí paliativní péče.

  helpnet.cz, 21. 6. 2017
 • Ministryně Marksová o zkrácených úvazcích: Na Západě jde o standard. Propojí osobní život s pracovním (Hradecký deník)
  ilustrační fotoČástečné úvazky jsou dobrým nástrojem na sladění pracovního a osobního života a na západ od našich hranic jsou běžnou součástí života. Na ministerstvu se snažíme částečné úvazky co nejvíce podporovat.

  Hradecký deník, 3. 6. 2017
 • Nešiřme nesmysly o výhodách samoživitelek (Právo)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová hovořila s deníkem Právo o samoživitelkách.

  Právo, 4. 5. 2017
 • Chudí školáci poobědvají. Marksová: Některým chybí i základní návyky stolování (blesk.cz)
  ilustrační fotoMinisterstva práce a školství se zapojují pravidelně do akce na pomoc dětem z chudých poměrů, jejichž rodiče nemají na školní obědy. Podle MPSV je takových dětí v Česku na sto tisíc. Právě resort Michaely Marksové (ČSSD) vypsal nový dotační program za 35 milionů. Rozdat se chystá i více, pokud se přihlásí více krajů než loni. Více je však i samotných věcí ke zlepšení, nejde „jen“ o kručící břicha školáků. blesk.cz, 11. 4. 2017
 • Marksová si plácla s ženou miliardáře Tykače. Kvůli školním obědům zadarmo (blesk.cz)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) a manželka miliardáře Pavla Tykače Ivana chtějí pomoci dětem z chudých rodin. V jejich složité sociální situaci by pro ně mělo být teplé jídlo jednou denně dostupnější, ministerstvo na to přichystalo dalších 35 milionů korun. A zájem krajů i škol roste. Vzniknout má pro ně i společné call centrum, kam se mohou obracet. Obě dámy podepsaly memorandum o spolupráci.

  Blesk.cz, 25. 3. 2017
 • Vládní Last Minute. Marksová chce snížit odvody pro rodiče dvou a více dětí (CT24.cz)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) chce krátce před volbami vrátit do hry návrh na stupňované snížení odvodů na sociální pojištění pro rodiče dvou a více dětí. Projednávání předlohy kvůli odporu hnutí ANO vláda před třemi měsíci přerušila, nyní by ale v případě přímého hlasování mohla projít, protože má podporu lidovců.

  CT24.cz, 26. 3. 2017
 • Hospice pomáhající umírajícím mají být nová sociální služba, chce Marksová (idnes.cz)
  ilustrační fotoDát pravidla hospicům, které pomáhají umírajícím a nevyléčitelně nemocným, chce dát ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. "Jasně definujeme pravidla, které úkony mají být hrazeny ze zdravotního pojištění, co má být hrazeno od nás z financí na sociální služby," řekla iDNES.cz Marksová.

  idnes.cz, 22. 3. 2017
 • Ministryně Marksová o růstu důchodů (ČT 1)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová v ČT hovořila o návrhu, který by umožnil zvýšení důchodů.

  ČT 1, 19. 3. 2017
 • Marksová ví o cizincích v Borgersu (Rokycanský deník)
  ilustrační fotoVčera dopoledne zavítala do rokycanské firmy Borgers CS na okraji města ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

  Rokycanský deník, 17. 3. 2017
 • Lidí bez práce je nejméně za devět let. „Minimální mzdu musíme zvednout ještě o 500 korun," plánuje ministryně (Seznam Zprávy)
  ilustrační fotoNová data: Nezaměstnanost klesla na 5,1 procenta. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová chce využít dobrý stav ekonomiky a ještě před volbami stihnout navýšení minimální mzdy.

  Seznam Zprávy, 8. 3. 2017
 • Kurzy pro matky po rodičovské. Nezaměstnanost maminek je až 28 procent, říká ministryně Marksová (ČRo Plus)
  ilustrační fotoNávrat žen do práce po rodičovské dovolené mají nově usnadnit kurzy hrazené z evropských peněz. Ženy se na nich budou zdarma školit například v tom, jak pokročily technologie, jak při práci s počítačem používat cloud nebo jak se zorientovat na trhu práce. Na projekty rozdalo ministerstvo práce a sociálních věcí 365 milionů korun. „Stát ale jistě není ten, který by měl říkat, jakými programy a kurzy mají maminky procházet,” říká Radomil Bábek ve vysílání Českého rozhlasu Plus.

  ČRo Plus, 6. 3. 2017
 • Marksová předložila návrh zákona o zálohovaném výživném
  ilustrační fotoJednadvacet tisíc dětí má nárok na výživné od jednoho ze svých rodičů. Ministerstvo práce a sociálních věcí nyní předkládá návrh, který má umožnit výplatu výživného státem, pokud ho rodič sám neplatí.

  DenikReferendum.cz, 2. 3. 2017
 • Je třeba posílit policii a skřípnout agentury práce, shodli se Marksová s Chovancem (novinky.cz)
  ilustrační fotoZaměstnávání cizinců v ČR s sebou nese problémy se zvýšenou kriminalitou, ale i s ubytováním těchto lidí, které je často na hraně zákona. V postižených oblastech se proto posílí policie a je třeba také výrazně zpřísnit zákon o pracovních agenturách, které často cizince najímají. V Rychnově nad Kněžnou se na tom v pátek shodli ministr vnitra Milan Chovanec s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou (oba z ČSSD).

  Novinky.cz, 10. 2. 2017
 • (Soubor typu .pdf)Podpora rodin s dětmi (ČT 1)
  ilustrační fotoRozhovor s ministryní Michaelou Marksovou.

  ČT 1, 7. 2. 2017
 • Ministryně Marksová v Hradišti dostala darem panenku v mařatickém kroji (slovacky.denik.cz)
  ilustrační fotoChráněnou dílnu Lidumila, centrum Akropolis i středisko CESTA Diakonie ČCE navštívila v pondělí 6. února ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD. Svoji okružní cestu po metropoli Slovácka však zahájila ve společnosti Altech, která se už čtvrtstoletí věnuje výrobě schodišťových plošin a pomůcek pro imobilní osoby.

  slovacky.denik.cz, 3. 2. 2017
 • Knížecí rady k podpoře rodin (Komentář ministryně Marksové pro Právo)
  ilustrační fotoNeznám politika, který by řekl, že nechce podporovat rodiny. Některé vlády to skutečně dělají, například ta současná. Jiné ale mají za sebou pouze historii asociálních opatření, která rodiny poškozují.

  Právo, 2. 2. 2017
 • (Soubor typu .pdf)Znovuzavedení veřejné služby pro nezaměstnané (Radiožurnál)
  ilustrační fotoV Česku se ode dneška znovu zavádí veřejná služba. Zhostit by se jí měli lidé, kteří jsou už déle než půl roku bez práce a pobírají dávky v nouzi. V případě, že do veřejné služby nenastoupí, sníží se jim příspěvek na živobytí. Místo životního, což představuje zhruba 3400 korun, dosáhnou pouze na existenční minimum. To je maximálně 2200 korun měsíčně. Novela zákona o hmotné nouzi má podle vedení ministerstva práce motivovat příjemce dávek, aby vyvinuli aktivitu. Kritici ale varují, že lidé tak budou nuceni pracovat vlastně zadarmo a navíc prý není jisté, že se pro veřejnou práci najde dostatek příležitostí. Naše pozvání přijali ministryně práce za ČSSD Michaela Marksová, dobrý den.

  Radiožurnál, 1. 2. 2017
 • Až devadesát dnů na placené ošetřovatelské volno, navrhla Marksová (idnes.cz)
  ilustrační fotoLidé, kteří by se rádi doma starali o příbuzné s vážnou nemocí či po úrazu, by mohli v budoucnu mít placené ošetřovatelské volno. Vzít by si ho mohli až na 90 dnů a dostávali by ho ve stejné výši jako matky na mateřské či otcové na otcovské, tedy ve srovnání s platem 60 procent denního vyměřovacího základu. Vládě to navrhla ministryně práce Michaela Marksová.

  Idnes.cz, 30. 1. 2017
 • (odkaz)Ministryně Michaela Marksová byla hostem pořadu Otázky Václava Moravce
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová v neděli vystoupila v pořadu ČT Otázky Václava Moravce. Na záznam se můžete podívat zde:

  Zdroj: ČT 24
 • (Soubor typu .pdf)Rozhovor s Michaelou Marksovou (Radiožurnál)
  ilustrační fotoHostem Dvaceti minut Radiožurnálu byla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová z ČSSD.

  Radiožurnál, 10. 1. 2017
 • Roste zájem o tzv. dětské skupiny (ČT 1)
  ilustrační fotoRoste obliba takzvaných dětských skupin. Třeba Chomutov chce, aby ve městě nově vznikly hned dvě. Pro děti zdravé i handicapované ve věku od 1 od 7 let. Radnice pro ně za 15 milionů korun nechá opravit nevyužívanou budovu. Víc v reportáži Renaty Myslíkové.

  Čt 1, 10. 1. 2017
 • Porodné až 17 tisíc, novomanželům 300 tisíc a vyšší dávky. To je plán Marksové (Blesk.cz)
  ilustrační fotoS růstem rodičovské na 250 tisíc korun, zdvojnásobením přídavků i porodným na každé dítě počítá koncepce ministerstva práce a sociálních věcí. Vypracovalo ji ve spolupráci s odbornou komisí, v níž jsou sociologové, demografové či ekonomové. Měla by řešit i půjčky novomanželům, podporu sdílených pracovních míst a umělé oplodnění. Jaké další změny resort ministryně Michaely Marksové (ČSSD) prosazuje?

  Blesk.cz, 6. 1. 2017
 • Ostrý nůž či kluzkou podlahu při práci doma kontrolovat nebudeme, slibuje Marksová
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová z ČSSD nechápe kritiku kolem novely zákoníku práce, která upravuje pravidla pro práci z domova (home office). Podle ní už všechna základní pravidla pro tuto formu práce platí i nyní, novela je jen zpřesňuje a definuje na jednom místě.

  aktualne.cz, 15. 12. 2016
 • Ministryně Marksová rozdá dětským skupinám 350 milionů (Pražský deník)
  ilustrační fotoRoste počet zařízení, která doplňují mateřské školy. Chtějí je zaměstnanci, firmy i obce.

  Pražský deník, 3. 12. 2016
 • Nejsem sociální inženýrka. Rodina se měla řešit dávno, řekla Marksová (idnes.cz)
  ilustrační fotoStát pomůže obcím zajistit bydlení pro 350 tisíc chudších lidí. Čtvrtina z nich je ze sociálně vyloučených lokalit. Ministryně práce Michaela Marksová tvrdí, že i pro lidi v ghettech má zákon o sociálním bydlení smysl a bude je motivovat k tomu, aby si hledali práci a posílali své děti do škol. Řekla to v pořadu iDNES.tv Rozstřel.

  Idnes.cz, 25. 11. 2016
 • Ministryně Marksová zavítala do Opavy (moravskoslezsky.denik.cz)
  ilustrační fotoSe studenty besedovala o přípravě nového zákona o sociálním bydlení a novele zákona o sociálních službách. Mimo jiné navštívila také komunitní centrum Anima Viva.

  Moravskoslezsky.denik.cz, 22. 11. 2016
 • V Česku nejsou rovné šance, chudé děti neumíme podpořit, říká Marksová (idnes.cz)
  ilustrační fotoDěti z chudých rodin v Česku stále nemají stejné šance jako jejich bohatší vrstevníci, domnívá se ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. "Zdaleka nemluvím jen o Romech, podíl neromských chudých se zvyšuje," říká v rozhovoru pro seriál iDNES.cz Chudoba v Česku. Stát by měl pomáhat třeba dopravou do školy nebo stravou zdarma.

  Idnes.cz, 16. 11. 2016
 • Petice proti odvolání ministryně Michaely Marksové (Parlamentní listy)
  ilustrační fotoMinistryně Michaela Marksová svou funkci zastává svědomitě, poctivě a velmi pracovitě, proto nejen dle mého názoru jsou veškeré názory nejen premiéra Bohuslava Sobotky o jejím odvolání z vlády liché a nepřijatelné!

  Parlamentní listy, 10. 11. 2016
 • Zisky Albertu rostou, zaměstnanci musí mít vyšší platy, žádá Marksová (idnes.cz)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová apelovala na generálního ředitele společnosti Ahold Czech Republic Jespera Lauridsena, aby zvýšil mzdy řadových zaměstnanců v řetězci Albert. Otevřený dopis mu poslala v pátek, tedy den poté, co s kritikou výše výdělků v těchto obchodech přišly odbory.

  Idnes.cz, 9. 11. 2016
 • Sick days spustí propouštění, varuje opozice. Marksová: Je to kompromis (blesk.cz)
  ilustrační fotoVláda už zatížila zaměstnavatele dost a kvůli volným dnům při nemoci by mohly firmy začít propouštět. To řekla Blesk.cz poslankyně a členka sociálního výboru Markéta Adamová (TOP 09). Podle ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD) jsou ale tzv. sick days dobrým kompromisem. Její ministerstvo už finišuje návrh zákona, který by mohl začít platit už v červenci 2017.

  Blesk.cz, 16. 10. 2016
 • Marksová navrhuje placení péče o nemocné blízké i držení pracovního místa (ihned.cz)
  ilustrační fotoPokud se zaměstnanec bude potřebovat starat o svého nemohoucího blízkého, brzy si na to možná bude moci vzít až tři měsíce hrazeného volna. Ministryně práce Michaela Marksová navrhuje, aby firma musela zaměstnanci po dobu absence držet místo.

  ihned.cz, 4.10. 2016
 • Michaela Marksová: Rozhovor - Vyšší důchodové pojištění pro bezdětné (TV NOVA)
  ilustrační fotoMinistryně Michaela Marksová poskytla rozhovor pro TV NOVA, ve kterém hovořila o návrhu na zvýšení odvodů na sociální pojištění pro bezdětné. Cílem je maximální podpora rodin s dětmi.

  TV NOVA, 2. 10. 2016
 • Ministryně Marksová - Tominová navštívila Chrudim a jednala o nezaměstnanosti (chrudimskenoviny.cz)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová – Tominová zavítala v pondělí 19. září 2016 při své předvolební návštěvě Pardubického kraje do Chrudimi. V doprovodu poslance Jana Chvojky (ČSSD) a krajské radní Ludmily Navrátilové se setkala se zástupci krajské hospodářské komory, úřadu práce, místních akčních skupin a charity. Tématem jednání byla problematika zaměstnanosti.

  chrudimskenoviny.cz, 26. 9. 2016
 • Ministryně Marksová v otázkách Václava Moravce
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová byla hostem v pořadu Otázky Václava Moravce.

  ČT, 25. 9. 2016
 • Marksová chce stejnou minimální mzdu pro zdravé i postižené (CT24.cz)
  ilustrační fotoZdravotně postižení zřejmě budou mít od příštího roku stejnou minimální mzdu jako zdraví Češi. Ministerstvo práce našlo v rozpočtu peníze na zvýšení příspěvků na platy těchto lidí. Právě tím podmiňovali souhlas s návrhem zaměstnavatelé.

  CT24.cz, 24. 9. 2016
 • O příspěvek na dojíždění je stále větší zájem (novinky.cz)
  ilustrační fotoPočet žádostí o příspěvek na podporu regionální mobility, takzvaný příspěvek na dojíždění, po změně podmínek nadále roste. Jen v srpnu jich Úřad práce (ÚP ČR) přijal 150. Od dubna do konce předchozího měsíce jich evidoval téměř tři sta. S jednou stovkou žadatelů již uzavřel dohodu o poskytnutí příspěvku.

  Novinky.cz, 23. 9. 2016
 • Ministryně Marksová v Krupce: "Pokusíme se o vyšší důchody" (Litoměřický deník)
  ilustrační fotoVyšší důchody a celkové zvýšení životní úrovně seniorů. To bylo hlavní téma diskuse ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové a starosty Krupky Zdeňka Matouše se zástupci seniorů v Krupce.

  Litoměřický deník, 23. 9. 16
 • Marksová: Všechno pro děti (Hospodářské noviny)
  ilustrační fotoVláda ve středu schválila státní rozpočet na rok 2017. Plánuje v něm rozdávat peníze všem, kterým rozdávat může. Polepší si úředníci, vojáci, policisté, lékaři, učitelé a také důchodci. Právě o valorizaci penzí se strhla hádka mezi ministrem financí Andrejem Babišem z hnutí ANO a ministryní práce z ČSSD Michaelou Marksovou, která za větší podporu starých a chudých dlouhodobě bojuje.

  Hospodářské noviny, 23. 9. 2016
 • Vyšší valorizace důchodů není populismus (Právo)
  ilustrační fotoBojovat za navýšení důchodů o 300 korun je prý předvolební populismus. S tím zásadně nesouhlasím. O valorizaci v této výši jsem se hádala s Andrejem Babišem několik měsíců. A kvůli našim seniorům jsem velmi ráda, že nakonec souhlasil. Od roku 1989 hodnota průměrného starobního důchodu k průměrné hrubé mzdě stále klesá, a kdyby valorizace pro příští rok byla jen 200 Kč, tento trend by pokračoval.

  Právo, 20. 9. 2016
 • Interview s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou (ČT 24)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí najde chybějících 700 milionů korun na sociální služby ve vlastní kapitole státního rozpočtu pro příští rok. Po jednání s ministrem financí Andrejem Babišem ve sněmovně to oznámila šéfka resortu Michaela Marksová. Jednání o rozpočtu tím oba politici uzavřeli. Ještě předtím se ovšem do sebe pustili na sociálních sítích a v médiích. Kde chce ministryně ušetřit? Jaké má vztahy se šéfem hnutí ANO? A proč sociální demokrati podpořili zpřísnění zákona o střetu zájmů? Zeptám se Michaely Marksové, která je hostem Interview ČT24. Dobrý podvečer.

  ČT 24, 14. 9. 2016
 • Ministryně práce a sociálních věcí navštívila domovy důchodců v Ústeckém kraji (homerlive.cz)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová navštívila v doprovodu krajského radního Martina Kliky Domov důchodců v Milešově a Podkrušnohorské domovy sociálních služeb Dubí, příspěvkové organizace kraje.

  homerlive.cz, 13. 9. 2016
 • Marksová chce pro nezaměstnané starší 50 let o měsíc delší podporu (e-Sondy.cz)
  ilustrační fotoNezaměstnaní starší padesáti let mají pobírat státní podporu o měsíc déle než dosud. Počítá s tím plán ministerstva práce a sociálních věcí. Úřady přitom uvádí, že z celkového počtu lidí bez práce je třetina starších právě padesáti let. Návrh novely zákona o zaměstnanosti počítá také s tím, že by se zaměstnanci měli dříve dozvědět o tom, že má firma finanční potíže a míří do platební neschopnosti.

  „Lidé nad 50 let jsou i dnes při nedostatku pracovních míst na trhu práce, jsou diskriminováni a znevýhodnění,“ tvrdí Marksová.

  e-Sondy.cz, 22. 8. 2016
 • Podpora pro propuštěné horníky (Radiožurnál)
  ilustrační foto
  Radiožurnál, 18. 7. 2016
 • Po 10 letech svítá chudým šance na bydlení. Marksová se Šlechtovou končí válku (Blesk)
  ilustrační fotoMinisterstva práce a sociálních věcí a místního rozvoje zakopala válečné sekery. Alespoň prozatím. Po několika dnech jednání se rezorty konečně domluvily na tom, kdo bude financovat projekty v rámci připravovaného zákona o sociálním bydlení. I tak se ale ministryně Karla Šlechtová (ANO) a Michaela Marksová (ČSSD) do sebe dál vzájemně navážejí.

  Blesk, 30. 6. 2016
 • Nezaměstnaní nemají zájem pracovat za 24 tisíc. Co na to ministryně? (idnes.cz)
  ilustrační fotoNa pohovorech personálních agentur to vypadá následovně: Několik desítek nezaměstnaných si přijde vyslechnout nabídku práce, zájem neprojeví nikdo. Ani mzda přes dvacet tisíc je nepřesvědčí. Jak problém řešit? Na tuto a další otázky odpovídá ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

  idnes.cz, 20. 6. 2016
 • Michaela Marksová: ČR vyčerpala z programu Lidské zdroje vše - 59,6 mld. Kč (ceskenoviny.cz)
  ilustrační fotoČesko vyčerpalo mezi lety 2007 až 2013 z EU na podporu zaměstnanosti, sociálního začleňování, rovných šancí či zlepšení činnosti úřadů 59,64 miliardy korun. Z ukončeného programu Lidské zdroje a zaměstnanost tak získalo celou přidělenou částku. Novinářům to dnes řekla ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD). Zatím ale není jasné, zda některé projekty nebudou muset část financí vracet.

  "Čísla jsou za ta léta skutečně velká. Vyhlásili jsme v programu 124 výzev. Celkově se podpořilo 5567 projektů. Bylo vytvořeno 63.000 nových pracovních míst," shrnula Marksová.

  ceskenoviny.cz, 13. 06. 2016
 • Ministryni navýšení počtu lůžek potěšilo (Karlovarský deník)
  ilustrační fotoProblematika nedostatku lůžek v domovech pro seniory je v Karlovarském kraji hlasitě diskutována. Vedení Ostrova se rozhodlo situaci alespoň částečně řešit přístavbou, a tím i navýšením počtu míst ve stávajícím zařízení. Na projekt se v pondělí přijela podívat také ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

  Karlovarský deník, 10. 5. 2016
 • Rozhovor s ministryní práce Michaelou Marksovou o situaci v OKD (Radiožurnál)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová byla hostem v pořadu Dvacetiminutovka Radiožurnálu a hovořila o situaci ve společnosti OKD.

  Radiožurnál, 4. 5. 2016
 • Marksová: OKD v insolvenci? Přeškolení horníků je připravené, zaměstnat je může stát či automobilky (aktualne.cz)
  ilustrační fotoVláda chce rychle reagovat na žádost o insolvenci, o niž v úterý požádala OKD. Co nejrychleji chce zřídit pobočku úřadu práce přímo ve firmě a pro horníky, kterým hrozí propuštění, dojednává nové zaměstnavatele. "Počítáme s tím, že by část horníků mohla dojíždět do automobilky v Kvasinách," říká v rozhovoru pro novináře ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

  Aktualne.cz, 3. 5. 2016
 • Vláda je podle ministryně Marksové připravená horníkům z OKD najít práci (ČRo Plus)
  ilustrační fotoPředčasné důchody, příspěvky na pomoc při propouštění, dávky na dojíždění za prací, taková opatření plánuje vláda kvůli propouštění v dolech OKD. Podporu ministři našli u odborářů a také zaměstnavatelů v Moravskoslezském kraji. Jak říká ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová z ČSSD.

  ČRo Plus, 2. 5. 2016
 • Budou první dny nemocenské opět placené? (Nova)
  ilustrační fotoPrvní tři dny nemocenské budou možná opět placené. O senátním návrhu bude dnes jednat vláda. Další informace má reportér František Bůžek.

  Nova, 18. 4. 2016
 • Michaela Marksová: Hostem v pořadu OVM (ČT 1)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová byla hostem v pořadu Otázky Václava Moravce (OVM) na ČT 1, kde diskutovala o aktuálních tématech svého resortu. V OVM mluvila například o rodinné politice či o věcném záměru zákona o zálohovém výživném.

  ČT 1, 3. 4. 2016
 • Rozhovor rádia Frekvence 1: Hostem ministryně práce a sociálních věcí Michaela Tominová-Marksová
  ilustrační fotoHostem pořadu Pressklub v rádiu Frekvence 1 byla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Odpovídala na dotazy ze sociální oblasti, hovořila i o důchodové politice a situaci v koalici. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde.

  Frekvence 1, 27. 3. 2016
 • Rozhovor: Hrozí živnostníkům nízké důchody? (ČT 1)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová vystoupila v pořadu Máte slovo na ČT 1. Tématem byly nízké důchody živnostníků, které jim hrozí v případě placení minimálního sociálního pojištění. Záznam pořadu můžete vidětzde.

  ČT 1, 24. 3. 2016
 • 65 let: Hranice jednotného odchodu do důchodu (NOVA)
  ilustrační foto65 let, taková by měla být hranice pro jednotný odchod do důchodu. Návrh předložila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a dnes o něm jedná vláda. Doplním, že v tomto věku by do penze měli odcházet lidé narození do roku 1971 a více už nám teď řekne můj kolega František Bůžek. Františku, jak se k tomu návrhu staví ostatní ministři?

  NOVA, 21. 3. 2016
 • Rozhovor - Michaela Marksová: Stíhání těhotných musí skončit (Hospodářské noviny)
  ilustrační fotoMINISTRYNĚ PRÁCE MICHAELA MARKSOVÁ A JEJÍ KOMISE PRO RODINNOU POLITIKU PŘICHÁZEJÍ S NĚKOLIKA NÁVRHY, JAK POMOCI MATKÁM MALÝCH DĚTÍ A CHRÁNIT JE NA TRHU PRÁCE.

  Hodlá usnadnit dřívější návrat z rodičovské dovolené do práce. Chce zastavit stíhání těhotných žen, které se nechají naoko zaměstnat, jen aby dosáhly na mateřskou. A otcům chce zase umožnit zůstat po porodu čtyři dny doma s partnerkou a dítětem. Ministryně práce Michaela Marksová představuje jeden plán na podporu rodin a matek za druhým. „Za každé dítě máme být vděční,“ říká.

  Hospodářské noviny, 14. 3. 2016
 • Vyjadřujeme podporu ministryni Michaele Marksové (Mostecký deník)
  ilustrační fotoMají sousedé rozhodovat o tom, kdo má bydlet vedle nich?

  Mostecký deník, 11. 3. 2016
 • Změny v důchodech (Události)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová hovořila v Událostech ČT o změnách v důchodech.

  Události, 10. 3. 2016
 • Michaela Marksová - ministryně práce a sociální věcí poskytla Orlickému.netu exkluzivní rozhovor (Orlický.net)
  ilustrační fotoMichaela Marksová je uznávaná česká politička, od ledna 2014 ministryně práce a sociálních věcí ČR. Dlouhodobě se také zabývá postavením žen a mužů ve společnosti, otázkami ženských práv a rodinnou politikou, na tato témata přednáší, publikuje články a vystupuje v médiích.

  Orlický.net, 6. 3. 2016
 • Sociální bydlení nevytváří nová ghetta (Právo)
  ilustrační foto Česká republika je jedním z posledních evropských států, který nemá zákon řešící systém dostupného bydlení. Ve všech vyspělých zemích mají obce k dispozici byty pro lidi, kteří z nejrůznějších důvodů nejsou schopni dosáhnout na bydlení komerční. U nás se to týká především osaměle žijících seniorů, samoživitelek, zdravotně postižených, dětí z dětských domovů či mladých rodin s dětmi.
  Právo, 1. 3. 2016
 • Byznys s chudobou v Lípě přijela řešit i ministryně (denik.cz)
  ilustrační fotoJak zatočit s byznysem s chudobou? To bylo hlavní téma úterního setkání českolipské starostky Romany Žatecké a ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové, která do České Lípy přijela na plánovanou návštěvu.
  „Regulaci bydlení potřebujeme,“ řekla při úterní návštěvě České Lípy Michaela Marksová.

  denik.cz, 25. 2. 2016
 • Rozhovor: Diskriminace zdravotně znevýhodněných spoluobčanů na trhu práce (Radiožurnál)
  ilustrační fotoPro Radiožurnál se k tématu diskriminace zdravotně znevýhodněných vyjádřila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová

  Radiožurnál, 23. 2. 2016 (přepis)
 • Rozhovor: Vládní plány na podporu zaměstnanosti (ČT1)
  ilustrační fotoK plánům na podporu ohrožených skupin na trhu práce se ve zpravodajské relaci Události vyjádřila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

  ČT1, 23. 2. 2016
 • Rozhovor: Rozdílná mzda za stejnou práci (ČT1)
  ilustrační fotoV Událostech, hlavní zpravodajské relaci České televize, se k rozdílům minimální mzdy zdravých a invalidních lidí vyjádřila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

  ČT1, 23. 2. 2016
 • Nízké platy v sociální sféře (ČRo Vysočina)
  ilustrační fotoČRo Vysočina, 21. 2. 2016
 • Karviná přiměla neplatiče splácet dluhy vůči městu (ČT 1)
  ilustrační fotoKarvinské radnici se daří vymáhat dluhy od neplatičů. Povinností splácet závazky vůči městu totiž Karviná před půlrokem podmínila udělování svého souhlasu s takzvanými doplatky na bydlení. Obyvatelé Karviné skutečně splácet začali. Byť někteří jen symbolicky. Od loňského srpna už na nich radnice vymohla na 110 tisíc korun.
  ČT 1, 18. 2. 2016 (přepis reportáže)
 • Rozhovor: Vláda plánuje rychlejší valorizaci penzí (NOVA)
  ilustrační fotoZměny ve výpočtu valorizace důchodů. To dnes projednává kabinet premiéra Bohuslava Sobotky. Vláda by valorizační pravidla chtěla upravit tak, aby bylo možné rychleji zvyšovat penze. Podrobnosti má reportér František Bůžek. Františku, jak konkrétně by se měl výpočet navyšování důchodů změnit?
  NOVA, 17. 2. 2016
 • Riziko tzv. brexitu pro Evropu (ČT 24)
  ilustrační fotoPožadavky Velké Británie na reformy osmadvacítky, právě o tom dnes debatoval předseda Evropské rady v Česku s premiérem Bohuslavem Sobotkou. V těchto dnech se rozhoduje, jestli Londýn v Unii zůstane. Británie si chce chránit svůj sociální systém, což by se dotklo i České republiky. V pořadu se zapojila do diskuze i ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.
  ČT 24, 16. 2. 2016
 • Rozhovor - Marksová: Jurečka a Bělobrádek nepochopili Úmluvu o potírání násilí na ženách (DenikReferendum.cz)
  ilustrační fotoVláda v pondělí jednala o přistoupení České republiky k Úmluvě Rady Evropy o prevenci a potírání násilí na ženách a domácího násilí. Ministryně práce a sociálních vysvětluje, o co se v ní jedná, a komentuje odmítavý postoj některých ministrů.
  DenikReferendum.cz, 9. 2. 2016
 • Ministryně Marksová se setkala s horníky dolu Centrum (Chomutovský deník)
  ilustrační foto Chomutovský deník, 4. 2. 2016 Na Mostecko včera přijela ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Důvodem bylo setkání se zaměstnanci dolu Centrum, který se má v první polovině tohoto roku uzavřít.
 • Rozhovor: Budoucnost OKD (ČT1)
  ilustrační fotoO možnostech horníků, o volných pracovních místech v Moravskoslezském kraji a o možných dopadech propouštění hovořila v hlavní zpravodajské relaci České televize ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.
  ČT1, 1. 2. 2016
 • Rozhovor: Definitivní zrušení druhého pilíře důchodové reformy (Radiožurnál)
  ilustrační fotoK zrušení druhého pilíře důchodového spoření se v Ozvěnách dne na Radiožurnálu vyjádřila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.
  Radiožurnál, 21. 1. 2016
 • Česko se málo připravuje na stárnutí populace (Radiožurnál)
  ilustrační fotoO problematice stárnutí populace hovořila na Radiožurnálu ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.
  Radiožurnál, 12. 1. 2016, (přepis, zkráceno)
 • Rozhovor s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou (ČT24)
  ilustrační fotoNavýšení důchodů a změna věkové hranice ve služebním zákoně byla hlavní témata, ke kterým se vyjádřila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová v rozhovoru pro Českou televizi.
  ČT24, 6. 1. 2016
 • Rozhovor: Bezdomovectví dnes nehrozí jen osobám polehávajícím a popíjejícím levný alkohol, varuje ministryně Marksová (parlamentnilisty.cz)
  ilustrační fotoROK 2015 – A CO DÁL? Chtěla by zvýšit minimální plat v Česku alespoň na 40 procent průměrné mzdy, aby tím motivovala nezaměstnané hledat si práci. Navrhuje také pravidelnou valorizaci penzí, která by ochránila seniory před živořením na hranici bídy. Kritizuje i vytváření sociálně vyloučených lokalit a obchod s chudobou, zejména v oblasti bydlení. Zavedla by zákon proti lichvě. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová bilancovala uplynulý rok a prozradila některé své plány na příští období.
  parlamentnilisty.cz, 3. 1. 2016
 • Rozhovor: Zvyšování důchodů (CT1)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová se v hlavní zpravodajské relaci Události na ČT1 vyjádřila k tématu zvyšování důchodů.
  ČT1, 3. 1. 2016
 • Michaela Marksová: Vnímám obce jako klíčové partnery (Veřejná správa)
  ilustrační fotoŘídí resort, který patří ve vládě k nejnáročnějším. Dlouhodobě se zabývá sociálními věcmi. Překvapilo ji něco, když převzala řízení ministerstva? Jaká je bilance jeho činností nejen v tomto rušném roce? Jaké výzvy považuje za nejdůležitější ministryně Michaela Marksová?
  Veřejná správa, 17. 12. 2015
 • Ministryně Marksová: Rozhovor pro Ozvěny dne (Radiožurnál)
  ilustrační fotoNení tady žádný zájem nikoho, aby se všechna zařízení Fondu ohrožených dětí zavřela, uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová v rozhovoru s Radiožurnálem. Ministryně je pro to, aby si jednotlivé kraje řekly, které kapacity ve svém regionu potřebují, a které ne.
  Radiožurnál (17. 12. 2015)
 • Ministryně Marksová: Važme si starších osob a dopřejme jim, aby mohly objevovat přednosti svého věku (parlamentnilisty.cz)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová navštívila s premiérem Bohuslavem Sobotkou Zlínský kraj. Zúčastnila se slavnostního otevření dvou Domovů pro seniory a prohlédla si i další zařízení sociálních služeb.
  „Ministerstvo práce a sociálních věcí se intenzivně zabývá tématem stárnutí populace a vyvíjí snahy pro zajištění seniorů v České republice. Podle demografických trendů bude potřebnost řešit tuto oblast stále stoupat, proto velmi podporujeme vznik sociálních služeb, které poskytnout klientovi místo pro klidné a zároveň aktivní stáří v komunitě svých přátel,“ uvedla ministryně Marksová.
  „Važme si starších osob a dopřejme jim dostatek péče, aby dále mohli naplno objevovat přednosti svého věku,“ dodala ministryně.
  parlamentilisty.cz, 6. 12. 2015
 • V Jablonci otevřeli azylový dům (Právo)
  ilustrační fotoVánoční dárek pro ty, kteří postrádají střechu nad hlavou, připravili v Jablonci nad Nisou. Nový azylový dům v jablonecké ulici Za Plynárnou nabídne větší kapacitu a lepší zázemí pro klienty i zaměstnance. Objekt zrekonstruovalo statutární město Jablonec nad Nisou a v pátek jej slavnostně předalo do správy neziskové organizace Naděje.
  Právo, 1. 12. 2015
 • Rozhovor: Politici by lidi neměli zbytečně strašit, ale uklidňovat, říká k uprchlíkům Marksová (aktualne.cz)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová v rozhovoru pro Aktuálně.cz vysvětluje, jak chce podpořit integraci odlišných kultur. Inspirovat se chce v Bavorsku.
  aktualne.cz, 30. 11. 2015
 • Marksová: Lidem s nižšími příjmy se musí vyplatit pracovat (Právo)
  ilustrační fotoVětší zaměstnanosti lidí s nízkou kvalifikací nepomáhají dávky na bydlení, které dorovnávají i poměrně vysoké náklady na byt. Naopak růst minimální mzdy by měl být výraznější, aby se zvedl rozdíl mezi výdělkem a příspěvky od státu. Na pražské konferenci o minimální mzdě to včera řekla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Minimální mzda dosahuje nyní 9 200 korun. Od ledna se zvýší na 9 900 korun.
  Právo, 27. 11. 2015
 • Marksová: Dávky na byt brzdí zaměstnanost, minimální mzda musí růst (denik.cz)
  ilustrační fotoZvýšení zaměstnanosti lidí s nízkou kvalifikací nepomáhají dávky na bydlení, které dorovnávají i poměrně vysoké náklady na byt. Potřeba je výraznější růst minimální mzdy, aby se zvedl rozdíl mezi výdělkem a příspěvky od státu. V Praze na konferenci o minimální mzdě to dnes řekla ministryně práce Michaela Marksová. Minimální mzda dosahuje nyní 9200 korun. Od ledna se zvýší na 9900 korun.
  denik.cz, 26. 11. 2015
 • Michaela Marksová: Rozhovor k tématu předčasných důchodů pro horníky (CT 1)
  ilustrační fotoK tématu možnosti předčasných odchodů do důchodu pro horníky poskytla vyjádření ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová v pořadu Události na ČT.
  ČT 1, 9. 11. 2015
 • (odkaz)Michaela Marksová hostem v pořadu Otázky Václava Moravce (ČT1)
  ilustrační fotoJednorázový příspěvek k důchodům tisíc korun. Obnova náhrady mzdy v prvních třech dnech nemoci. To byla hlavní témata diskuse v pořadu Otázky Václava Moravce, kde byla hostem ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Záznam celého rozhovoru můžete najít na webu České televize.
  Zdroj: ČT 1, 8. 11. 2015
 • Ministerstvo podpoří mladé nezaměstnané i obědy pro chudé děti (ČT24.cz)
  ilustrační foto Tři hlavní oblasti, které chce ministerstvo práce a sociálních věcí podpořit penězi z Evropských fondů, jsou podpora zaměstnanosti, sociální začleňování a boj s chudobou. Celkem má jít o 70 miliard korun pro více než půl milionu lidí.
  "Jsou to přímé investice do lidí, do lidských zdrojů. Peníze nepůjdou do žádných staveb," uvedla ministryně Michaela Marksová, která se chce soustředit na lepší uplatnění absolventů. "Potřebujeme tyto lidi naučit pracovat," řekla ministryně.
  ČT24.cz, 5. 11. 2015
 • Michaela Marksová: Centralizace sociálních služeb pro děti (ČT 1)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová poskytla krátké vyjádření České televizi k tématu transformace systému péče o ohrožené děti.
  ČT 1, 4. 11. 2015

Archiv starších článků a rozhovorů:

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 16.12. 2017 000 19:37.