Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Březen:

Kraj Vysočina oficiálně otevřel Family a Senior point v Jihlavě (prazskezpravy.cz)

„Inovace v sociálních službách jsou prioritou ministerstva práce a sociálních věcí. Je potěšitelné, že Vysočina uvádí v život projekty i nad rámec svých zákonných povinností. Nastavuje tak vysokou laťku ostatním krajům, které její praxi dále šíří,“ pochválila aktivity vedení Kraje Vysočina Zuzana Jentschke Stőcklová.

Zřízení kontaktního místa v Jihlavě přišlo Kraj Vysočina na 700 tisíc korun. Půl milionu stály úpravy budovy, která je v majetku kraje, zbytek jde na vrub novému vybavení, elektronice a herním prvkům.

Za dva měsíce zkušebního provozu navštívilo kontaktní centrum v Jihlavě více než tři sta klientů.

„Mezi příchozími je stále více seniorů, kteří si na služby seniorského zařízení zvykli, už když fungovalo v provizorních prostorách v sídle Kraje Vysočina. Povědomí o našich službách a novém zázemí budeme nyní zvyšovat především mezi maminkami,“ doplnil radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

Jihlavský Family a Senior Point funguje aktuálně ve dvou oddělených místnostech, pět dní v týdnu. Mezi nejvyhledávanější služby patří přístup k internetu zdarma, možnost zřízení Rodinných a Senior pasů Kraje Vysočina, na které se váže celá řada výhod, je zde dětský koutek, přebalovací kout, kuchyňka a důstojné a klidné zázemí pro maminky s dětmi. Postupně se centrum stává také místem pořádání akcí – jedna z nejbližších má veřejnosti přiblížit velikonoční zvyky.

Jihlavský kontaktní Family a Senior Point je v regionu dalším místem, které poskytuje servis rodinám. Family Pointy je možné nalézt v Havlíčkově Brodě, Jihlavě a Třebíči. Senior Pointy fungují v Havlíčkově Brodě, Jihlavě, Třebíči a Pelhřimově. Provoz všech center probíhá ve spolupráci s Krajem Vysočina.

„Díky podpoře jsou životaschopná. Někdy je možná lepší nejdřív se ptát, co centrum přinese, komu pomůže, a následně řešit statistiky a rozpočty. Mají to být místa, která specifickým cílovým skupinám pomohou najít cestu životem,“ řekl při otevření centra náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí Vladimír Novotný.

Kontaktní pracoviště je na adrese Palackého 26/1305, otevřeno má od pondělí do pátku od 8.00 do 17.00.

Budování Family Pointů je v Kraji Vysočina jednou z klíčových aktivit projektu Žijeme a pracujeme na Vysočině, další obdobná zařízení se mají v příštím roce otevřít v Pelhřimově a výhledově i ve Žďáře nad Sázavou.

Zdroj: prazskezpravy.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 16.3.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 22:31.