Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Březen:

Daňové přiznání a důchodci: Na co nezapomenout? (mesec.cz)

„OSSZ potvrzení vydá na počkání, a to každý pracovní den v úředních hodinách. Stačí předložit platný doklad totožnosti – občanský průkaz, případně cestovní pas. Nemůže-li se příjemce důchodu pro potvrzení dostavit osobně, může k jeho převzetí zmocnit jinou osobu,“ vysvětlila mluvčí ČSSZ Jana Buraňová.

Pokud nemáte cestu kolem okresní zprávy, můžete o potvrzení požádat písemně s připojeným vlastnoručním podpisem na adrese ČSSZ, Křížová 25, 225 08 Praha 5. Žádost můžete také zaslat mailem na podatelnu ČSSZ nebo OSSZ, pod kterou spadáte. Připojit ale musíte v tomto případě uznávaný elektronický podpis. Žádost je možné zaslat i přes datovou schránku nebo pomocí ePortálu ČSSZ (služba „Potvrzení o výši a druhu pobíraného důchodu“). Tato možnost je ale zatím přístupná pouze majitelům datovek. Žádost musí vždy obsahovat číslo jednací (rodné číslo), pod kterým se důchod vyplácí.

Zdroj: mesec.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 10.3.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.2. 2018 000 04:27.