Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015:

Únor

Obsah položky Únor:

 • Úřad práce finančně podpoří odborné vzdělávání (karlovarskenovinky.cz)
  ilustrační fotoZaměstnanci i osoby samostatně výdělečně činné se mohou vzdělávat za finanční podpory karlovarského úřadu. Úřadu práce ČR v Karlových Varech pořádá seminář k projektu „Podpora odborného zdělávání zaměstnanců“.
  karlovarskenovinky.cz, 28. 2. 2015
 • Úřad práce nabízí firmám příspěvky na zaměstnání pro padesátníky (Prachatický deník)
  ilustrační fotoZtráta zaměstnání se podepíše psychice každého člověka. Důsledky se různí. Mohou se projevit zanedbaným zjevem a pocity marnosti. Na Prachaticku bylo podle statistických údajů úřadu práce na konci ledna 2067 lidí bez práce a na ně připadalo 665 volných míst.
  Prachatický deník, 28. 2. 2015
 • Ministryně Marksová chce úlevy pro firmy, které dají práci matkám s dětmi (iHNed.cz)
  ilustrační fotoZ ministerstva aktuálně vzešel návrh, aby firma, která přijme nezaměstnanou matku s malým dítětem, mohla uplatňovat slevy na sociálním pojištění.
  iHNed.cz, 25. 2. 2015
 • Michaela Marksová: Rozhovor - U dětí se rodiče musí střídat (Hospodářské noviny)
  ilustrační fotoZnámá bojovnice za práva žen je ministryní práce déle než rok. Minimální mzdu už zvýšila, teď se chystá podpořit firmy, aby dávaly více práce ženám s malými dětmi. To a mnohem více bylo předmětem rozhovoru s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou pro Hospodářské noviny.
  Hospodářské noviny, 25. 2. 2015
 • Ministerstvo podporuje matky v podnikání (Právo)
  ilustrační fotoJednou z cest, jak se po návratu z rodičovské dovolené zapojit do pracovního života a přitom trávit dost času s rodinou, je rozjezd vlastního podnikání. Ministerstvo práce a sociálních věcí proto prostřednictvím Evropského sociálního fondu podporuje projekty, které pomáhají rodičům a začínajícím podnikatelům rozjet vlastní firmu.
  Právo, 25. 2. 2015
 • Otcové k dětem, ženy do práce (Hospodářské noviny)
  ilustrační fotoS malými dětmi doma zůstávají většinou jejich matky. To se ale má změnit. Ministryně práce a sociálních věcí se svým týmem vymýšlí, jak na rodičovskou dovolenou dostat v podstatně větší míře i otce.
  Hospodářské noviny, 25. 2. 2015
 • Oznámili týrání dětí. A ztratili důvěru (Lidové noviny)
  ilustrační fotoV poslední době se hojně diskutuje o dvou rodinách, kterým úřady odebraly děti kvůli podezření ze sexuálního obtěžování. Kritiku ale vesměs sklidili ti, kteří na případy upozornili. Podle odborníků tím hrozí, že se lidé budou bát oznamovat, že někdo ubližuje nezletilým.
  Lidové noviny, 25. 2. 2015
 • Za nelegální práci loni padlo 7 pokut (Vyškovský deník)
  ilustrační fotoI přes kontroly inspektorátu práce se stále na Vyškovsku najdou lidé, kteří si třeba o výplatě často nechávají jen zdát. Potíže je ovšem nutné i hlásit, vzkazují inspektoři.
  Vyškovský deník, 25. 2. 2015
 • Exekuce se nevyhýbá ani nemocenským dávkám (finexpert.cz)
  ilustrační fotoČSSZ provádí exekuce i z nemocenských dávek. Jejich počet a výše srážek stoupá. V roce 2014 provedly okresní správy sociálního zabezpečení (OSSZ) z důvodu nařízené exekuce a insolvence srážky z 88 682 dávek nemocenského pojištění, což je o téměř 27 tisíc exekučních a insolvenčních srážek více než v roce 2013. Objem částky vyplacené na srážkách přitom stoupl více než dvojnásobně. Zatímco v roce 2013 činil zhruba 58 milionů korun, v roce loňském to bylo takřka 122 milionů korun.
  finexpert.cz, 24. 2. 2015
 • Stát jako rodič (Česká televize)
  ilustrační fotoMáme platit alimenty za dlužníky, nebo ne? Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová tomu říká zálohované výživné a chce, aby ho za dlužníky platil neúplným rodinám stát, podobně jako třeba v Německu nebo na Slovensku.
  ČT 1, 22. 2. 2015, pořad: 168 hodin
 • Ministryně Marksová: Stát by měl platit alimenty. Kriminál nepomáhá (deník.cz)
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) se chystá na velký střet s Andrejem Babišem kvůli náhradnímu výživnému.
  Denik.cz, 14. 2. 2015
 • Bydlení pro chudé: obecní byty s regulovaným nájmem (Olomoucký deník)
  ilustrační fotoCo s bezdomovci a lidmi, kteří nemají na bydlení? Ministerstvo práce a sociálních věcí chce vytvořit byty s regulovaným nájemným, které by nemajetným pomohly překlenout složité životní situace.
  Olomoucký deník, 12, 2. 2015
 • Konec Kociánky? V žádném případě, ujistila ministryně (Brněnský deník)
  ilustrační fotoKociánku nezrušíme, vyvrátila obavy z uzavření brněnského zařízení pro pomoc dětem v nouzi ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Při své úterní návštěvě Brna ujistila rodiče a opatrovníky, že omezení služeb či uzavření centra pro pobyt dětí a mládeže nehrozí.
  Brněnský deník, 12. 2. 2015
 • Michaela Marksová: Rozhovor pro ČRo - Radiožurnál
  ilustrační fotoMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová poskytla rozhovor pro ČRo – Radiožurnál, ve kterém diskutovala o případu dětí Evy Michalákové.
  ČRo Radiožurnál, 11. 2. 2015
 • Kyberšmejdi dostávají důchodce do exekucí. Na osvětu má jít víc peněz (Olomoucký deník)
  ilustrační fotoDěti surfující na internetu bez jakýchkoliv omezení a naivní staří lidé, kteří uvěří slevovým nabídkám virtuální alternativy šmejdů – „kyberšmejdů“. To jsou skupiny lidí, které nejvíce ohrožuje celosvětová digitální síť.
  Olomoucký deník, 11. 2. 2015
 • Za poslední roky se kybernetická kriminalita ztrojnásobila
  ilustrační fotoOd roku 2011 se počet internetových trestných činů zvýšil téměř trojnásobně na loňských 4 300 zločinů. V roce 2001 to bylo 15 zločinů. Na dnešní tiskové konferenci ke Dni bezpečnějšího internetu to uvedl ministr vnitra Milan Chovanec.
  ct24.cz, 10. 2. 2015
 • Nezaměstnanost v lednu příliš nevzrostla (Právo)
  ilustrační fotoNezaměstnanost v České republice v prvním letošním měsíci stoupla z prosincových 7,5 na 7,7 procenta. Oznámil to včera Úřad práce ČR s tím, že v lednu bylo v jeho evidenci 556 191 lidí, o 14 277 více než v prosinci.
  Právo, 10. 2. 2015
 • Problém není udělit pokutu, ale kam přemístit klienty (Českobudějovický deník)
  ilustrační fotoPro Českobudějovický deník poskytl rozhovor ředitel odboru sociálních služeb David Pospíšil, který diskutoval o problematice neregistrovaných sociálních služeb, která nabízejí některá zařízení v ČR. Diskuse byla o možnostech a zákonných opatření ze strany MPSV a především krajů, která se dají použít proti těmto nezákonným aktivitám.
  Českobudějovický deník, 6. 2. 2015
 • Ministerstvo se chce při podpoře rodin s dětmi inspirovat v Německu (parlamentnilisty.cz)
  ilustrační fotoNáměstkyně Zuzana Jentschke Stőcklová na konferenci ke slaďování pracovního, soukromého a rodinného života představila kroky, které za minulý rok Ministerstvo práce a sociálních věcí v oblasti podpory rodin s dětmi prosadilo a přestavila vizi do blízké budoucnosti. Na konferenci svoje zkušenosti z této oblasti představila řada odborníků z Německa. V řadě případů se chce Ministerstvo těmito opatřeními inspirovat.
  parlamentnilisty.cz, 5. 2. 2015
 • Na příspěvek na vzdělávání zaměstnanců dosáhne více firem (businessinfo.cz)
  ilustrační fotoFinanční příspěvky na zvyšování odborných znalostí a dovedností svých zaměstnanců mohou získat zaměstnavatelé díky projektu Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců (POVEZ), u kterého se od 2. února významně změnily podmínky. Nově tak na příspěvek dosáhne více firem.
  businessinfo.cz, 5. 2. 2015
 • Čtyři z pěti. Mezi lidmi roste zájem o rekvalifikaci (Metro)
  ilustrační fotoPři hledání rekvalifikačních kurzů jsou lidé velmi aktivní, 40 procent si ho najde samo, z nich více než polovina pátrá na internetu. Vyplývá to z průzkumu portálu Prace.cz, kterého se zúčastnilo 2320 lidí. Celkem 58 procentům lidí pomohla rekvalifikace při hledání nové práce.
  Metro, 4. 2. 2015
 • Ministryně Marksová odmítla, že by chtěla zvýšit platy úředníků o čtvrtinu (zpravy.rozhlas.cz)
  ilustrační fotoMinistryně práce Michaela Marksová z ČSSD odmítla ve vysílání Českého rozhlasu, že by požadovala zvýšení platů státních úředníků o 25 procent. V sobotu o tom informovala Mladá fronta Dnes. Podle ministryně pocházejí údaje jen z pracovního materiálu, který se týkal obecně odměňování lidí ve státní službě.
  zpravy.rozhlas.cz, 2. 2. 2015
 • Úředníkům může vzrůst plat o 10 procent (Právo)
  ilustrační fotoVybraní státní úředníci by si mohli na platech přilepšit o deset procent, jak to navrhuje náměstek pro státní službu Josef Postránecký. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) včera novinářům řekl, že pro větší zvyšování nevidí důvod. S jeho postojem souhlasí i ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD). Zprávu v médiích, že prý chtěla růst platů až o 25 procent, označila za nedorozumění.
  Právo, 2. 2. 2015
 • MPSV představilo 37 konkrétních opatření, která mají zvýšit zaměstnanost (parlamentnilisty.cz)
  ilustrační fotoStrategie politiky zaměstnanosti do roku 2020 a aktivizační opatření k řešení nepříznivé situace na trhu práce. To byla hlavní témata celostátní konference, kterou Ministerstvo práce a sociálních věcí uspořádalo ve dnech 27. a 28. ledna v Nesuchyni.
  parlamentnilisty.cz, 1. 2. 2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.3. 2019 000 10:55.