Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2015 » Leden:

Pracovat se musí vyplatit, tvrdí Marksová. Z EU chce dočerpat 12 miliard (ct24.cz)

Miliardy může Česko získat z evropských fondů. V současnosti se dočerpává starý program pro lidské zdroje a zaměstnanost.

"Podle odhadů máme k dispozici skutečně až 12 miliard korun na aktivní politiku zaměstnanosti. Je to zatím nejvyšší částka. Nechceme ji ale vyčerpat za každou cenu, ale tak, aby z toho měl trh práce maximální užitek," uvedl náměstek ministryně práce pro zaměstnanost Jan Marek.

Ministerstvo práce zatím ještě přesně neví, na co by se peníze měly použít, aby se daly vůbec vyčerpat. Dosud se podle Marka daří ročně využít tak kolem sedmi či 7,5 miliardy. Vedení resortu zvažuje posílení rekvalifikací, které by mohly být delší a cílenější. Víc by se na nich podílely firmy. Ve svém vlastním rozpočtu má pak resort na opatření ke zlepšení zaměstnanosti zhruba 6,66 miliardy.

Podle Marksové by peníze měly putovat také do veřejně prospěšných prací a veřejné služby, která by se měla znovu zavést. Obě možnosti by měli začít víc využívat starostové měst a obcí pro lidi z ghett, uvedla ministryně.

"Je to jediná možnost, jak v těchto oblastech nezaměstnané lidí, kteří mají většinou velmi nízkou kvalifikaci, zapojit na trhu práce," podotkla.

Zdroj: ct24.cz

Autor: tiskové oddělení
Poslední aktualizace: 30.1.2015

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 16:32.